جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کوفته ترش

مواد تشکیل دهنده:  
 
گوشت (چرخ كرده بدون چربی) نیم كیلو
برنج 3چهارم لیوان
سبزی (شامل ترخان، مرزه، تره، جعفری، گشنیز، شوید و ریحان) 125گرم
زرشك 1سوم لیوان
پیاز پیاز2عدد
زیره (پودر) نصف قاشق چایخوری
زردچوبه 1قاشق چایخوری
دارچین نصف قاشق چایخوری
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:

مواد سس :

پیاز پیاز2عدد
رب گوجه فرنگی 2قاشق سوپخوری
زردچوبه به میزان لازم
زعفران به میزان لازم
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
آب 3لیوان
آبغوره 5قاشق سوپخوری
كره به میزان لازم
كوفته ترش

طرز تهیه:


ابتدا برنج را با یک و نیم لیوان آب و کمی نمک و روغن مخلوط كرده و به مدت 20 دقیقه در مایکروویو با قدرت 900وات یا 100درصد نیم‌پز می‌کنیم. در این مدت یکی، دوبار هم می‌زنیم.
پیاز را ریز كرده و سرخ میكنیم و از روی حرارت برداشته و با گوشت، ادویه، سبزی، برنج، زرشک، نمك و فلفل را با هم مخلوط می‌کنیم و کاملاً ورز می‌دهیم. سپس از مواد مخلوط شده برمی‌داریم و به صورت کوفته‌های متوسط در می‌آوریم (قطر کوفته نباید زیاد باشد، چون داخل آن در مایکروویو نمی‌پزد).


طرز تهیه‌ی سس:


پیاز داغ، رب‌ گوجه‌فرنگی و ادویه‌ها را در ظرف مناسب مایكروویو ریخته و با هم مخلوط می‌کنیم و به مدت یک دقیقه با قدرت 100درصد یا 900وات قرار می‌دهیم. بعد نمک و فلفلِ می‌ریزیم. به مقدار کافی در آن آب می‌ریزیم تا روی کوفته‌ها را بگیرد و در مایكروویو با قدرت 100درصد یا 900وات به مدت 3 دقیقه جوش می‌آوریم.


پخت كوفته:


کوفته‌ها را به سس اضافه می‌کنیم و بدون درب به مدت 15دقیقه با قدرت 100درصد یا 900وات می‌پزیم. بعد آبغوره را به آن می‌افزاییم و دوباره به مدت 10 دقیقه با قدرت 100درصد یا 900وات، پخت را ادامه می‌دهیم.كره را ذوب كرده و به همراه زعفران مخلوط كرده و هنگام كشیدن غذا یك قاشق چای‌خوری از آن را روی هر كوفته می‌ریزیم و در كنار نان سنگك سرو می‌كنیم.


پخت روی گاز:


برای تهیه این كوفته روی گاز تمام مراحل را روی حرارت مستقیم گاز انجام دهید و تمام مراحل را با شعله زیاد،متوسط یا ملایم(با توجه به قدرت بیان شده)انجام دهید. توجه داشته باشید كه زمان مصرفی برای پخت با دستگاه بسیار كمتر از زمان پخت روی گاز است.همچنین شما میتوانید این كوفته را داخل فر هم بپزید.


نكات:


1)گوشتی را که برای تهیه‌ی کوفته انتخاب می‌کنید باید گوشت گوسفند یا گوساله، یا مخلوطی از هردو باشد و ترجیحاً بی‌چربی یا کم‌چربی باشد.
2)به جای آب در تهیه‌ی سس می‌توان از آب گوشت یا قلم استفاده کرد.
3)برای تهیه كوفته، برنج و لپه باید نیم‌پز شده و بعد آبکش شود.
4)به جای آبغوره می‌توان از سه چهارم لیوان غوره یا سماق ترش (خوشه‌ای) پاک‌کرده استفاده کرد.
نوش جان