جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه تره فرنگی پخته

مواد تشکیل دهنده:  
 
طعم دهنده غذا یک عدد
آویشن دو قاشق چای خوری
نمک به میزان لازم
کره 3 قاشق غذاخوری
سیر سیریک عدد (خرد شده)
تره فرنگی 6 عدد
جعفری یک قاشق غذاخوری
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه تره فرنگی پخته
از نظر کارشناسان علم تغذیه تره فرنگی یک سبزی اشرافی است. این سبزی در برحه بسیار بلندی از سال رشد کرده و فقط در یک دوره کوتاه قابلیت برداشت دارد و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای بدن است. برای آموزش امروز باید بدانید که تره فرنگی تهیه شده توسط شما باید حتما داره ساقه های نسبتا بلند و سفید باشد، اگر ساقه ها مایل به سبز و کوتاه بودند می‌توانید از آنها در سایر غذاها استفاده کنید. غذای امروز باید با حرارت ملایم پخته شده و همراه با قاشق و چنگال برای تکه تکه کردن آنها سرو شود. در ادامه با ما همراه باشید...

طرز تهیه:


1- انتهای تره فرنگی ها از جایی که به سبز کم رنگ متمایل است را جدا کنید. شما میتوانید این بخش جدا شده را فریز کرده و در سایر غذاها به عنوان افزودنی گیاهی به کار ببرید. حالا تره فرنگی ها را از درازا برش دهید و زیر آب سرد به خوبی بشویید.
2- یک تابه را روی گاز قرار داده و کره را در آن داغ کنید، هنگامی که کره شروع به کف کردن کرد سیر را به آن اضافه کرده و با حرارت ملایم تفت دهید، بعد از یک دقیقه تره فرنگی ها را به همراه نمک و طعم دهنده گیاهی اضافه کنید و برای یک الی دو دقیقه تفت دهید.
3- تره ها را از تابه به یک ضرف دلخواه منتقل کرده و به آنها آویشن و جعفری خشک شده بزنید. سعی کنید این غذا را حتی الامکان گرم مصرف کنید.
نوش جان.