جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو

مواد تشکیل دهنده:  
 
آب 1 و 1/4 فنجان (آب گرم)
شکر 1/8 قاشق چای خوری
خمیر مایه یک و نیم قاشق چای خوری
نمک یک و نیم قاشق چای خوری
آرد 300 گرم
پنیر بریناتا 340 گرم
گلابی 2 عدد (بدون هسته و ورقه شده)
گردو 2/3 فنجان (خرد شده)
فلفل سیاه به مقدار لازم
زیتون به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو

طرز تهیه:


آب گرم را داخل یک کاسه بزرگ بریزید. شکر را اضافه کرده، خمیر مایه را روی آن بریزید و ترکیب کنید و اجازه دهید خوب با هم مخلوط شوند تا خمیر مایه کاملا آب شود و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا مخلوط حالت اسفنجی به خود بگیرد.
نمک سپس 2.5 فنجان آرد را به آن اضافه کنید و با هم ترکیب کنید.
روی سطح صاف 1/4 فنجان آرد را بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید و ورز دهید تا کاملا یکدست و کمی چسبناک شود. اگر خیلی حالت چسبندگی پیدا کرد مقداری آرد به آن اضافه کنید و به مدت 8 دقیقه ورز دهید.
روی خمیر با دست مقداری آرد بپاشید و داخل یک کاسه بزرگ قرار دهید و روی آن را با پلاستیک و دستمال تمیز بپوشانید تا اینکه خمیر در فضای آزاد و گرم به مدت یک ساعت و نیم حجیم و دو برابر شود.
بعد از آن خمیر را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و بعد آنها را به شکل دایره های 25 سانتیمتری در بیاورید و به مدت یک دقیقه روی گریل یا منقل قرار دهید تا برشته شوند.
پنیر را خیلی نازک ورقه کنید و روی نان های برشته بچینید. روی پنیر را با یک ردیف گلابی بپوشانید سپس گردو ها را روی آن پراکنده کنید.
کباب پز را با دمای متوسط گرم کنید. پیتزا ها را به روی آن انتقال دهید. درب کباب پز را به مدت 4 تا 5 دقیقه ببندید تا پیتزا نرم و برشته و طلایی شود. پیتزا را به سطح صاف انتقال دهید و روی آن فلفل و روغن بپاشید، سپس برش دهید.