جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه آبگوشت قرمه

مواد تشکیل دهنده:  
 
فلفل به میزان لازم
نمك به میزان لازم
سبزی (قرمه) 200 گرم
پیاز پیاز1 عدد
لیمو عمانی 3 عدد
لپه (میتوان از لوبیا سفید هم استفاده كرد) 100 گرم
گوشت (آبگوشتی) 1 كیلو
زعفران به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
آبگوشت قرمه
آبگوشت و قرمه سبزی هر دو از غذاهای بسیار پر طرفدار و خوشمزه ایرانی هستند و ابگوشت قرمه سبزی هم تركیبی است از هردو این غذاها!این غذا بسیار خوشمزه است و پیشنهاد میكنم حتما آن را بپزید.طعم آن بسیار لذیذ و بیشتر متمایل به قرمه سبری است اما از لذیذی آبگوشت هم چندان بی بهره نیست!

طرز تهیه:


ظرف مناسبی انتخاب كنید و كمی از دنبه گوسفند یا كره را در آن آب كرده و پیازها را به 4 قسمت تقسیم كنید و در آن نیمه سرخ كنید.گوشت را به آن اضافه كرده و تفت دهید تا تغییر رنگ دهد و سپس لپه شسته شده و آبكش شده را به مواد اضافه كرده و كمی تفت دهید.و پس از آن 6پیمانه آب به غذا اضافه كنید و اجازه دهید غذای شما بپزد.پس از پخته شدن گوشت و لپه لیمو عمانی و نمك و فلفل و سبری قرمه خرد شده را به ابگوشت اضافه میكنیم و اجازه میدهیم غذا كاملا جا بیفتد.


نكات:


1) میتوانید در این غذا از سیب زمینی هم استفاده كنید به این ترتیب كه آن را شسته و خرد كنید و با اضافه كردن سبزی به غذا بیفزایید.
2) این غذا رب گوجه فرنگی ندارد و به دلیل وجود سبزی و زردچوبه رنگ به خصوصی دارد.اگر دوست دارید به آن زعفران یا رب اضافه كنید فقط دقت كنید رب را در آخر و به صورت سرخ شده در غذا بریزید.
3) این غذا معولا گوشت كوبیده ندارد و مواد آن به همراه اب خورده میشوند اما میتونید آن را شبیه آبگوشت ساده سرو كنید.
4) به جای لیمو عمانی میتوانید از گرد لیمو یا گرد غوره و همچنین آبلیمو استفاده كنید.
نوش جان