جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه مگه از کیک شکلاتی میشه گذشت؟!

مواد تشکیل دهنده:  
 
آرد 150 گرم
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
شکلات تخته ای 150 گرم
شکر 150 گرم
کره 100 گرم
تخم مرغ تخم مرغ4 عدد
وانیل یک هشتم قاشق چایخوری
پودر کاکائو 2 قاشق سوپخوری
بیسکویت کرم دار شکلاتی 120 گرم
 
متن دستور آشپزی:

طرز تهیه:


مگه از کیک شکلاتی میشه گذشت؟!
1. ابتدا فر را با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. قالب کیک را که در اینجا مستطیلی و به اندازه‌های 30�-20 است آماده کنید. داخل قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید.
2. شکلات تخته‌ای را خرد کنید و همراه کره در کاسه‌ای فلزی بریزید، بعد روی حرارت غیرمستقیم (‌بن ماری) بگذارید تا آب شود. در این مدت مواد را خوب هم بزنید تا مخلوطی یکدست داشته باشید.
3. بعد از آب شدن و روان شدن کره و شکلات، پودر کاکائو را هم بیفزایید و با آنها ترکیب کنید. حالا مواد را کناری بگذارید تا از حرارت بیفتد.
4. در ظرفی تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و با چنگال بزنید تا یکدست شوند. وانیل ، شکر و بیکینگ پودر را به ظرف اضافه کنید و با همزن به مدت 5 دقیقه هم بزنید. آرد را هم الک کنید و در دو سه مرحله به مخلوط تخم‌مرغی بیفزایید.
5. وقتی آرد کاملا با مخلوط تخم‌مرغی ترکیب شد، نوبت افزودن مایه شکلاتی به آن است. نیمی از بیسکویت‌های کرمدار را با دست خرد کنید و به مایه کیک بیفزایید.
6. حالا مایه کیک را که با بیسکویت مخلوط شده، در قالب بریزید و پهن کنید. بقیه بیسکویت‌ها را هم با دست خرد کنید و روی کیک بریزید.
7. قالب را در طبقه وسط فر به مدت 25 دقیقه حرارت دهید تا بپزد. بعد از پخت کامل کیک ظرف را بیرون بیاورید و صبر کنید تا کیک خنک شود، سپس آن را سرو کنید.