جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص

مواد تشکیل دهنده:  
 
نمک یک قاشق چای خوری
گشنیز نصف قاشق چای خوری
زیره نصف قاشق چای خوری
دارچین یک چهارم قاشق چای خوری
هل یک چهارم قاشق چای خوری
فلفل سیاه یک قاشق چای خوری
فلفل دلمه ای یک و نیم قاشق چای خوری
زردچوبه یک قاشق چای خوری
ران مرغ یک عدد (پوست کنده)
پیاز پیازیک عدد ( قطعه قطعه شده)
سیر سیر5 حبه ( خرد شده)
زنجبیل یک قاشق غذاخوری
فلفل دانه یک قاشق غذاخوری
روغن کانولا 2 قاشق غذاخوری
شیرنارگیل به میزان لازم
آبلیمو یک قاشق غذاخوری
برگ ریحان 12 تا 20 عدد (تازه)
برنج به میزان لازم (پخته شده)
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
در این آموزش قصد داریم طرز تهیه یک سوپ خوشمزه مرغ رو به شما آموزش بدیم، سوپی که همراه با سس مخصوص نارگیل و کاری و برگ های معطر ریحان سرو خواهد شد. مطمئنا همه علاقه مندان آشپزی با ادویه کاری آشنا هستند، ادویه ای که علاوه بر طعم خوب و مطبوع در انواع مختلفی قابل تهیه است و میتواند ذائقه شما را هنگام درست کردن سوپ به خوبی پاسخگو باشد، به این دلیل که انواعی از کاری پس از اضافه شدن به سوپ، آن را غلیظ و سفت کرده و انواع دیگر آن سوپ را آبکی تر میکنند و در عین حال هر دو طعم دهی یکسانی نیز دارند.
چاشنی مورد نظر ما مخلوطی از کاری زرد و شیرنارگیل است که با مرغ، پیاز و مقداری ریحان تازه همراه شده. ما از گوشت ران مرغ استفاده میکنیم، زیرا این گوشت ادویه را بهتر جذب کرده و طعم قوی تر را در خود نگه میدارد اما شما میتوانید به صورت دلخواه از گوشت سینه مرغ هم استفاده کنید. در مورد ادویه ها هم اگر طبع غذایی تندی دارید میتوانید فلفل به میزان مورد نظر با کاری همراه کنید.
کاری را میتوانید در بسته بندی های صنعتی از سوپرمارکت با نام "پودر کاری" تهیه کرده و یا از عطاری ها خریداری نمایید و در انتهای توضیحات اولیه باز هم تاکید میکنم که شما میتوانید در کنار کاری از هر ادویه ای که مناسب سلیقه و ذائقه غذایی شما و خانواده تان است استفاده کنید.

طرز تهیه:


در یک کاسه کوچک نمک، گشنیز، زیره، دارچین، هل، فلفل سیاه، فلفل سبز و زردچوبه را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
روغن را در یک ماهیتابه عمیق در حرارت بالا گرم کرده و سپس پیاز و فلفل‌دانه را به روغن اضافه کنید، حرارت را کم کرده و مخلوط را هم بزنید تا پیاز طلایی شود
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
حالا زنجبیل، سیر و ادویه های مخلوط شده در قسمت اول کار را به ترکیب اضافه کرده و به مدت یک دقیقه طبخ کنید. پس از یک دقیقه شیرنارگیل و ران مرغ را اضافه کرده و مخلوط کنید به طوری که مرغ در شیرنارگیل پوشانیده شود. پس از به جوش و خروش آمدن مخلوط داخل ماهیتابه، حرارت را کم کرده و به آن 20 دقیقه فرصت دهید تا جا بیفتد.
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص
وقتی که مرغ به خوبی پخته شد، حرارت را قطع کرده و ریحان و آبلیمو را به میزان دلخواه اضافه کنید
حالا میتوانید مرغ را داخل دیسی گذاشته و همراه با برنج سرو کنید
طرز تهیه سوپ مرغ مخصوص