جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پوره کدو حلوایی

مواد تشکیل دهنده:  
 
كدو حلوایی 1عدد
پودر شكر به میزان لازم
آب به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
پوره كدو حلوایی
پوره كدو حلوایی بسیار خوشمزه و كاربردی است و از آن میتوانید در تهیه بستنی ،كیك ،غذا استفاده كنید و حتی آن را به صورت ساده هم مصرف كنید.برای تهیه پوره كدو حلوایی دو روش وجود دارد كه در اینجا هردو را توضیح میدهیم.

طرز تهیه


1)کدو حلوایی را دو نیم کنید و تخمه‌های آن را با قاشق درآورید.حدودا یك بند انگشت آب در ظرفی ریخته و سپس کدو حلوایی نیم شده را پشت و رو در آن قرار دهید. آن را به مدت ۴۰ دقیقه در فر با ۲۰۴ درجه سانتیگراد (۴۰۰f) بپزید یا تا زمانی که پوست آن چروک شده و گوشت آن نرم شود و هنگام پخت میزان آب را بررسی کنید و اگر كم بود مقداری آب به آن اضافه كنید. سپس با قاشق گوشت کدو را در آورید. آن‌ها را در مخلوط كن یا میكسر ریخته و پوره کنید. برای اینکه پوره رقیق و نرمی داشته باشید، مقداری آب و شكر پودر شده به آن اضافه کنید.
2)كدو حلوایی را به دو نیم ببرید و تخم های آن را جدا كرده و پوست بگیریدو با مقداری آب و شكر آبپز كنید.وقتی حدودا 3قاشق آب كف ظرف باقی ماند شعله را خاموش كنید و آن را میكس كنید و اگر شیرینی آن كم بود كمی شكر بزنید.


نكات:


1)بهترین روش برای پخت كدو حلوایی آن است كه كدو را ابتدا پوست گرفته و تخم هایش را در آورید و با آب و شكر سر سماور یا بخاری قرار دهید تا آرام آرام بپزد اینگونه شیره بسیار خوشمزه ای برجای میگذارد.
2)كدو حلوایی خیلی خیلی زود میسوزد و تلخ میشود همواره میزان آب آن را طی پخت چك كنید.
3)بهتر است به پوره كمی كره و زعفران بزنید تا خوشمزه تر شود.
نوش جان