جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پیتزای قارچ با پنیر فونتینا، رزماری و پیاز کاراملی

مواد تشکیل دهنده:  
 
کره 7 قاشق غذاخوری
روغن دانه انگور 2 قاشق غذاخوری + 1 قاشق چای خوری
پیاز پیاز3 عدد (از طول 2 نیم شده و نازک ورقه شده)
قارچ قارچ900 گرم (خرد شده)
سیر سیر6 حبه (رنده شده)
موسیر 2 قاشق غذاخوری (خرد شده)
سرکه 2 فنجان
رزماری 1 قاشق غذاخوری (خرد شده)
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم
پنیر فونتینا 3 فنجان (رنده شده)
آرد ذرت به مقدار لازم
روغن سیر به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
پیتزای قارچ با پنیر فونتینا، رزماری و پیاز کاراملی

طرز تهیه:


3 قاشق غذاخوری کره با 2 قاشق غذاخوری روغن هسته انگور را داخل یک قابلمه با درجه حرارت متوسط گرم کنید و بگذارید کره آب شود. پیاز را اضافه کنید و به مدت 45 دقیقه بگذارید تا طلایی شود و روی آن نمک و فلفل بپاشید.
4 قاشق غذاخوری کره را همراه با 1 قاشق چای خوری روغن هسته انگور داخل یک قابلمه دیگر روی درجه حرارت متوسط گرم کنید. سپس قارچ، سیر و موسیر را به آن اضافه کنید و به مدت 4 دقیقه تفت دهید.
سرکه سفید را اضافه کرده، مخلوط کنید تا تمام آب مخلوط جذبش شود و مکرار به مدت 13 دقیقه هم بزنید. بعد رزماری، نمک و فلفل را اضافه کنید.
سینی را در طبقه سوم فر قرار دهید و یک کاغذ روغنی روی آن قرار دهید و فر را با حرارت 260 درجه سانتیگراد (500 درجه فارنهایت) گرم کنید (حداقل نیم ساعت قبل از پخت).
خمیر را ورز دهید و به شکل دایره های 20 سانتیمتری در بیاورید و روی سطح پوشیده از آرد قرار دهید. اجازه دهید به مدت چند دقیقه بمانند.
روی کاغذهای روغنی دیگر آرد ذرت بپاشید یکی یکی خمیر ها را به کاغذها انتقال دهید و با فرچه مخصوص روی آن ها روغن سیر بمالید. 1/2 فنجان پنیر را روی هر یک از خمیرها پخش کنید.پیاز را روی پنیر پراکنده کنید و روی آن نمک بپاشید.
پیتزا ها را به مدت 6 دقیقه داخل فر قرار دهید. سپس پیتزا را داخل فر 90 درجه بچرخانید و دوباره بگذارید به مدت 6 دقیقه دیگر داخل فر بماند. سپس از فر خارج کنید و به مدت 1 دقیقه زمان داده و بعد برش دهید.