جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه قیقناق

مواد تشکیل دهنده:  
 
گردو (ساییده شده) به میزان لازم
شكر 3قاشق غذاخوری
هل (پودر) به میزان لازم
دارچین 1قاشق چایخوری
تخم مرغ تخم مرغ4عدد
آرد 1قاشق غذاخوری
 
متن دستور آشپزی:

مواد نوع دوم :

گل محمدی به میزان لازم
روغن به میزان لازم
ماست 5قاشق غذاخوری
آرد 5قاشق غذاخوری
تخم مرغ تخم مرغ5عدد
زعفران (آب شده) به میزان لازم
آب 2لیوان
شكر 1لیوان
هل به میزان لازم
دارچین به میزان لازم
گردو به میزان لازم
قیقناق
با توجه به تحقیاتی كه من انجام دادم در تبریز 2روش برای پخت قیقناق یا همان خاگینه تبریزی هست كه هردو در زیر توضیح داده شده اند.


نوع اول:


ابتدا تخم‌مرغ‌ها را با چنگال هم می‌زنیم، سپس آرد، شكر، گردوی خرد شده و پودرهل را به تخم‌مرغ‌ها اضافه كرده و هم زدن را ادامه می‌دهیم. در تابه نچسبی مقداری روغن ریخته و روی شعله می‌گذاریم تا داغ شود، مخلوط مواد را درون تابه می‌ریزیم، درب آن را گذاشته و حرارت را كم میكنیم تا تخم‌مرغ‌ها بپزند. بعد از پخت، خاگینه را در ظرف مناسبی گذاشته و روی آن را با دارچین و پودرقند تزئین می‌كنیم.


قیقناق

نوع دوم:


ابتدا دولیوان آب را با شکر میذارید روی حرارت تا کم کم بجوشه و شربت قوام بیاد.زعفران را به مقدار کافی با دو تا قاشق آب دم كنید.تخم مرغ،آرد و ماست را خوب بهم بزنید. زعفران دم کرده را به تخم مرغ خوب همزده و یک دست شده اضافه کنید. روغن رو توی تابه به اندازه کافی گرم کنید. در این جا دو حالت وجود داره.اگر وقتتون زیاده و حوصلش رو دارید از مخلوطتون قاشق قاشق توی تابه بریزید و دونه دونه سرخش کنید(مثل پن كیك).ولی اگر وقت ندارید حوصله هم ندارید کل مایه رو میریزید توی تابه یه طرفش که سرخ شد مثل کوکو برش می زنید و بر میگردونید.یا برش نمیزنید و رولت درست میکنید باهاش. بعد گل محمدی + هل سبز+ دارچین رو آسیاب کنید. دو طرف خاگینه که سرخ شد، شربت قوام اومده رو روش می ریزید تا چند تا جوش بخوره. برای سرو از ادویه ای که تهیه کردید همراه با گردوی خرد شده استفاده میكنید.


نكات:


1)قیقناق عصرانه محلی تبریز است كه به نظر من به نوع دوم بیشتر شبیه است.
2)این عصرانه را با چای سرو كنید.
3)تهیه قیقناق با شیره انگور به خوشمزه شدن آن كمك بسییییییییار زیادی میكند!
نوش جان!