جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه ماکارونی با آب سبزیجات و صدف

مواد تشکیل دهنده:  
 
کره 55 گرم
روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری
پیاز پیاز2 عدد (خرد شده)
سیر سیر6 حبه (له شده)
گوجه فرنگی گوجه فرنگی2 عدد (بدون هسته و خرد شده)
سرکه 3 فنجان
آب 1 فنجان (یا بیشتر)
صدف 1 کیلو و 350 گرم صدف یا حلزون خوراکی
ریحان 1/3 فنجان (خرد شده)
جعفری 1/4 فنجان (خرد شده)
پونه کوهی 1/4 فنجان (خرد شده)
فلفل قرمز به مقدار لازم
فتوچینی 225 گرم
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
ماکارونی با آب سبزیجات و صدف

طرز تهیه:


کره آب شده را با روغن زیتون با درجه حرارت ملایم در یک قابلمه گرم کنید. پیاز را اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه تفت دهید تا نرم شود. سپس سیر را اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه هم بزنید. بعد گوجه را اضافه کرده، به مدت 2 دقیقه هم بزنید تا گوجه ها شروع به نرم شدن بکنند.
سرکه را همراه آب به آن اضافه کنید و به جوش آورید. سپس درجه حرارت را کم کنید، درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه آرام بجوشد تا طعم ها با هم مخلوط شوند.
سپس صدف ها را اضافه کنید درب آن را بگذارید تا به مدت 3 الی 5 دقیقه بجوشد و صدف ها باز شوند (صدف هایی که باز نشدند را کنار بگذارید). مخلوط صدفها و سبزیجات را به یک کاسه بزرگ انتقال دهید و روی آن با فویل بپوشانید تا گرم بماند. البته آب سبزیجات رو در قابلمه نگه دارید.
ریحان، جعفری، پونه کوهی و فلفل قرمز را به آب سبزیجات درون قابلمه اضافه کنید. فتوچینی را به آب سبزیجات اضافه کنید بگذارید بجوشد تا تقریبا نرم شود.
صدفها و سبزیجات را به قابلمه برگردانید و درب آن را بگذارید تا به مدت سه دقیقه آرام بجوشد و صدفها گرم شوند و پاستا نرم تر شود. و در آخر نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید تا خوش طعم تر شود.
پاستا ها و مخلوط صدف را به یک بشقاب کم عمق تر انتقال دهید آماده سرو است