جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کیک فنجانی با کلاه شکلات

مواد تشکیل دهنده:  
 
آرد سفید 1 پیمانه
کره نرم شده 1/2 پیمانه
بکینگ پودر 1 قاشق چای خوری
شکر شکر 1و1/2 پیمانه
نمک 1/4 قاشق چای خوری
وانیل 1 قاشق چای خوری
تخم مرغ تخم مرغ2 عدد
خامه ترش 1/2 پیمانه
 
متن دستور آشپزی:

رویه شیرینی :

بادام خرد شده 1/2 ق چ
سفیده تخم مرغ 3 عدد
شکر 1و1/2 پیمانه
کرم تارتار 1/4پیمانه
وانیل 1 ق چ

شکلات روکش :

شکلات خرد شده 650 گرم
روغن گیاهی 3 ق غ
کیک فنجانی با کلاه شکلات
برای تهیه کیک فنجانی در ابتدا فر را در دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. شکلات ها را به صورت بن ماری ذوب نمایید.و بعد در کنار بگذارید تا خنک شود. در این هنگام آرد و بکینگ پودر و نمک را در ظرفی مخلوط نمایید.در ظرفی دیگری کره وشکره را با مخلوط کن بزنید تا همانند کرم شود بعد شکلات اب شده را اضافه نمایید و کاملا مخلوط نمایید..در مرحله ی بعد تخم مرغ ها را دانه دانه شکانده و با سرعت متوسط مخلوط کن به هم بزنید.. در انتها وانیل را اضافه کنید و تا انجا که مخلوط کمی روشن شود و به صورت کرم در اید(حدود 1 دقیقه) . بعد خامه ترش را اضافه کرده ومواد را باهم مخلوط نمایید. در سرعت پایین نصف ارد را اضافه نمایید تا کاملا مخلوط شود. بعد 1/2 لیوان آب اضافه کرده و مابقی ارد را اضافه نمایید و به هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. در قالب پخت کیک فنجانی برگه های لازم را قرار دهید و تا رتفاع 1/3 قالب ها را پر کنید . کیک ها را در طبقه وسط فربه مدت 20 دقیقه قرار دهید. کیک ها را در دمای محیط به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا خنک شود.

آماده سازی روی کیک

: در یک کاسه ی بزرگ 1/4 پیمانه اب و سفیده ی تخم مرغ و کرم تارتار و شکر را در سرعت بالا با هم مخلوط نمایید تا به صورت کف آلود در آید.ظرف را بر روی یک ماهی تابه ای که در ان از قبل اب در حال جوش است قرار دهید . مواد را حدود 12 دقیقه به سرعت بزنیدو تا مواد به صورت یک کرم درآید.مواد را از حرارت برداشته و وانیل و بادام خرد شده را به آن اضافه نمایید و به مدت 2 دقیقه به هم بزنید. کرم بدست امده را در داخل قیف خامه زنی ریخته و با یک حرکت چرخشی به صورت یک قیف رو هر کیک از خامه بپوشانید.بعد کیک ها را در یخچال قرار دهید تا کامل خنک شوید.
کیک فنجانی با کلاه شکلات

تهیه روکش شکلات

:شکلات و روغن را به صورت بن ماری مخلوط کرده وبا هم مخلوط نمایید.بعد از آن که کاملا ذوب شد مواد را به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید تا کمی خنک شود. بعد کیک ها را ازیخچال خارج کرده وکیک ها را از طرف خامه داخل شکلات اب شده فرو برده وبعد خارج کرده صبر نمایید که شکلات اضافه داخل ظرف بریزد.
کیک فنجانی با کلاه شکلات
بعد کیک ها را روی کاغذ شیرین پزی قرار داده و با قاشق شکلات اضافه را از دور شیرینی بردارید.و بعد کیک ها را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا روکش شکلات آن سفت شود. کیک فنجانی شما آماده است