جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کباب برگ زعفرانی

مواد تشکیل دهنده:  
 
كره 50گرم
روغن زیتون 4قاشق غذاخوری
زعفران به میزان لازم
پیاز پیاز2عدد
گوشت (راسته یا قلوه گاه گوسفندی) نیم كیلو
 
متن دستور آشپزی:
کباب برگ زعفرانی


کباب برگ زعفرانی


طرز تهیه :


ابتدا گوشت را بشویید و چربی و رگ و ریشه های آن را جداكرده و كاملا خشک کنید ، گوشت را روی سطح صافی بگذارید و با گوشتكوب بکوبید تا پهن شود و ضخامت آن به نیم سانت برسد ، اگر گوشت بیش از حد ضخیم است میتوانید از پهنا به دو قسمت برش بزنید سپس هر تکه را بکوبید ، بهترین پهنا برای کباب برگ 4 انگشت است.
کباب برگ زعفرانی
پیاز را به صورت خلالی خرد کنید و همراه با روغن ، مقداری زعفران سائیده آب شده و مقداری فلفل سیاه داخل کاسه بریزید ، تکه های گوشت را اضافه کنید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید و حداقل 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا گوشت مزه دار شود.
پس از مدت زمان لازم گوشت را به سیخ بکشید به این صورت كه گوشت را روی سطح کار قرار دهید ، با دست روی گوشت را بگیرید تا در جای خود ثابت بماند سپس سیخ را آرام آرام از زیر دست تان وارد گوشت کنید ، تکه های گوشت باید پس از سیخ کشیدن به هم چسبیده باشند.
سیخ را روی حرارت قرار دهید و این طرف و آن طرف کنید تا گوشت کباب شود ( بهترین آتش برای کباب ذغال است). کره را ذوب کنید و با مقداری زعفران سائیده شده مخلوط کنید و همزمان با کباب شدن گوشت ها با برس روی کباب ها بزنید.کباب را مستقیم از روی حرارت بر روی برنج قرار دهید ( برنج بهتر از نان است چون کباب برگ را اگر روی نان قرار دهید خیلی زود خشک خواهد شد ) ، کباب برگ را همراه با گوجه کباب شده ، برنج ، لیمو ترش و جعفری سرو کنید.


نكات:


1)در صورتی که کباب نرم تری میخواهید میتوانید 1 قاشق چایخوری کیوی رنده شده به مواد اضافه کنید.
2)متوانید زمانی که گوشت را به سیخ میکشید مقداری دنبه لابلای گوشت بگذارید تا کباب چرب تری داشته باشی د.
3) نمک را پس از به سیخ کشیدن روی گوشت بپاشید.
نوش جان