جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کاپ کیک مربایی با کرم شکلاتی

مواد تشکیل دهنده:  
 
کره 1 فنجان
آرد 1 و نیم فنجان
بکینگ پودر 1 و نیم قاشق چایخوری
نمک 1 قاشق چایخوری
شکر سه چهارم فنجان
تخم مرغ تخم مرغ2 عدد بزرگ
عصاره وانیل 1 و نیم قاشق چایخوری
شیر شیریک دوم فنجان
شکر 1 فنجان
پودر کاکائو یک چهارم فنجان
مربای توت فرنگی یک چهارم فنجان
توت فرنگی 12 عدد
 
متن دستور آشپزی:

نکاتی در رابطه با تهیۀ این کیک :


۱-توجه داشته باشید که کره و تخم مرغ قبل از استفاده باید در دمای اتاق قرار گیرند.
۲- سه چهارم فنجان شکر برای تهیه ی خود کیک و یک فنجان دیگر برای تهیه ی کرم می باشد .
۳- مقدار مورد نیاز شیر نصف فنجان به اضافه ی دو قاشق چای خوری جهت تهیه ی کرم شکلاتی است.
کاپ کیک مربایی با کرم شکلاتی

طرز تهیه :


1. فر را با حرارت 176 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود . درون قالب های کاپ کیک را با کاغذ مخصوص بپوشانید . آرد ، بکینگ پودر و 0.75 قاشق چای خوری نمک را با هم مخلوط کنید. در یک کاسه ی بزرگ و با استفاده از هم زن برقی شکر و نصف فنجان کره را هم بزنید تا پف کند . تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه نموده و پس از هر بار اضافه کردن هم بزنید . سپس یک قاشق ژای خوری وانیل را اضافه نموده و مجددا هم بزنید . مخلوط آرد را همراه با نصف فنجان شیر یک در میان به مواد اضافه نموده و با سرعت کم هم زن با هم ترکیب کنید .
2. خمیر آماده شده را درون قالب ها بریزید تا به مدت 20 دقیقه درون فر بپزد .تا زمانی که خلال دندان تستر تمیز و بدون چسبیدن مواد به آن از کیک بیرون بیاید . قالب ها را از فر بیرون آورده و بگذارید به مدت پنج دقیقه سرد شوند و سپس کاپ کیک ها را از آن ها خارج کرده و روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شوند .
3. در همین حال برای تهیه ی کرم شکلاتی شکر ، پودر کاکائو و 0.25 باقی مانده ی نمک را با هم مخلوط کنید . در یک کاسه ی بزرگ با هم زن برقی نصف دیگر فنجان کره را آنقدر هم بزنید تا پف کند. پودر کاکائو را کم کم به کره اضافه کنید و با سرعت کم هم زن با هم مخلوط نمایید . دو قاشق چای خوری شیر و نصف قاشق چای خوری عصاره ی وانیل را با هم مخلوط نموده هم بزنید و به مواد اضافه کرده به مدت 30 ثانیه ی دیگر هم بزنید تا کرم پف کند و نرم و یک دست شود.
4. با یک چاقوی تیز حفره ای به طول حدودا 2.5 سانت در بالای هر کاپ کیک ایجاد و تکه های کیک را خارج کرده و نگه دارید داخل هر حفره را با یک قاشق چای خوری مربا پر کنید و تکه های کیک را مجدد روی سوراخ قرار دهید . روی کاپ کیک را با کرم شکلاتی که آماده کرده اید بپوشانید .و با یک عدد توت فرنگی تزئین کنید .