جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه دال عدس

مواد تشکیل دهنده:  
 
عدس (قرمز) 200 گرم
پیاز (خرد شده) پیاز1 عدد
سیب‌زمینی 1 عدد
سیر (له شده) سیر1 بوته كوچك
رب‌گوجه‌فرنگی 3 قاشق غذاخوری
آب 1/5 لیوان
تمرهندی (عصاره) 1 لیوان
نمك به میزان لازم
فلفل قرمز به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
روغن به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
دال عدس
دال در زبان هندی به معنای حبوبات است كه انواع متنوعی از آن در هند وجود دارد.در ایران عدس قرمز به دال عدس معروف است كه اصطلاح غلطی است. در هند به انواع خوراكی‌هایی كه با حبوبات مختلف تهیه می‌شود، دال می‌گویند كه غذای اكثر مردم هند است.البته در ایران به غذای تركیه ای سوپ عدس قرمز هم دال عدس میگویند كه غلط است!

طرز تهیه:


ابتدا پیاز را همراه با كمی روغن در تابه خوب تفت می‌دهیم تا طلایی رنگ شود. سپس زردچوبه، نمك، فلفل، سیر له شده را به آن افزوده و خوب مواد را تفت می‌دهیم. رب‌گوجه‌فرنگی را نیز اضافه می‌كنیم و پس از 30 ثانیه تابه را از روی حرارت برمی‌داریم.
درون قابلمه‌ای عدس شسته شده، سیب‌زمینی نگینی شده و آب ریخته، روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم و می‌گذاریم برای20 دقیقه عدس كاملاً پخته شود. پس از این مدت پیاز تفت داده شده را همراه با عصاره تمرهندی به مخلوط درون قابلمه افزوده و آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا كاملاً جا بیفتد؛ این خورش همراه با پلو سرو می‌شود.

نكات:


1) عدس قرمز هنگام پخت تقریباً دو برابر می‌‌شود.
2)برای تهیه عصاره تمر هندی آن را در آب جوش ریخته و خوب چنگ بزنید تا گوشت و هسته جدا شود سپس آن را از صافی رد كنید و چند بار داخل آب ریخته و تكرار كنید تا كاملا عصاره آن گرفته شود البته برای هر بسیته تمر هندی متوسط تقریبا یك لیوان آب جوش لازم است.
3)بهتر است این غذا را به صورت تند مصرف كنید.
نوش جان