جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه رازیانه پخته شده

مواد تشکیل دهنده:  
 
آب مرغ نصف فنجان
نمک یک قاشق غذاخوری
طعم دهنده غذا 2 قاشق غذاخوری (بر حسب سلیقه)
کره 4 قاشق غذاخوری
رازیانه 2 عدد (شسته شده)
شکر یک قاشق غذاخوری
آبلیمو به میزان لازم
آب نصف فنجان
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه رازیانه پخته شده
رازیانه یکی از سبزیجات ملایم و حاوی املاح و ویتامین های ضروری بدن انسان است. البته شاید بسیاری از مردم فکر کنند که این گیاه خقابلیت پخته شدن و مصرف به صورت یک وعده اصلی غذایی را ندارد ولی قصد داریم در این آموزش عکس این موضوع را ثابت کنیم. به طور کلی رازیانه را میتوان به جز مصرف به صورت غذای اصلی، در کنار گوجه فرنگی، گوشت بره و انواع غذاهای دریایی مصرف کرد و از طعم مطبوع آن لذت برد. دقت کنید که برای تهیه این غذای گیاهی باید حتما آب مرغ در دسترس داشته باشید، پس توصیه میکنیم اگر مرغ تهیه کرده اید یا میکنید آب آن را در پخچال نگهداری کنید چرا که طعم دهنده ای بسیار عالی بوده و در سایر غذاها نقش کلیدی ایفا میکند.در ادامه با ما همراه باشید...

طرز تهیه:


1- انتهای رازیانه ها را بریده و کناری بگذارید، سپس قسمت باقیمانده را به دو یا حداکثر سه قطعه کوچکتر تقسیم کنید. سعی کنید برش ها طوری زده شوند که بخشی از هسته یا همان مرکز رازیانه در هر برش دیده شود، به این ترتیب رازیانه هنگام پختن وا نخواهد رفت.
2- کره را در یک تابه مناسب داغ کنید، سپس رازیانه ها را به تابه اضافه کرده و طی زمان 2 دقیقه با حرارت ملایم سرخ نمایید. سپس نمک و شکر را به رازیانه ها اضافه کرده و آنها را پشت و رو کنید تا دو طرف آنها طلایی شود.
3- وقتی که هر دو طرف رازیانه به خوبی سرخ شد طعم دهنده غذا را به تابه اضافه کنید و حرارت را کمی افزایش دهید تا این طعم دهنده جذب رازیانه ها شود، در انتهای این مرحله آب و آب مرغ را نیز اضافه کنید.
4-حالا وقت آن است که انتهای بریده شده رازیانه ها در قسمت اول را به تابه اضافه کرده و حرارت تابه را برای 15 دقیقه در حد متوسط حفظ کنید تا مایعات تابه را به خوبی به خود جذب کند.
5- رازیانه ها آماده سرو هستند، با میزان دلخواه آبلیمو به طعم دهی بهتر غذا بیافزایید و از آن لذت ببرید.
طرز تهیه رازیانه پخته شده

پی نوشت:

در انتها توصیه میکنم حتما این توضیح مربوط به پخت صحیح سبزیجات پخته شده که زیاد هم با آموزش ما بی ارتباط نیست را مطالعه کنید
sooran.com