جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه خوراک میگو با سوسیس و برنج

مواد تشکیل دهنده:  
 
زعفران (آب كرده و غلیظ) 1قاشق غذاخوری
فلفل له میزان لازم
نمك به میزان لازم
فلفل دلمه ای (خرد شده) 1چهارم لیوان
آرد 2قاشق غذاخوری
پودر سیر 1قاشق مرباخوری
سیر سیر2حبه
پیاز پیاز2عدد
عصاره مرغ 1عدد
كره به میزان لازم
برنج 1لیوان
سوسیس سوسیس200گرم
میگو میگو10عدد
گوجه فرنگی گوجه فرنگی1عدد
 
متن دستور آشپزی:
خوراك میگو با سوسیس و برنج


طرز تهیه :


ابتدا گوجه فرنگی را شسته و داخل آب در حال جوش بیندازید و بعد از آنكه چند جوش خورد آن را خارج كرده و داخل آب سرد بیندازید و بعد با چاقو پوست آن را جدا كرده و به صورت نگینی خرد كنید.پیاز و سیر را رنده كرده و كمی نمك به آنها اضافه كنید.سوسیس را هم به صورت حلقه ای برش بزنید.
داخل تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس پیاز ، سیر ، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای را به ترتیب به روغن اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند.
عصاره مرغ را به همراه 4لیوان آب جوش حل كرده و روی حرارت قرار دهید سپس برنج و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید ، پس از پخت برنج را آبكش كنید، و آب مرغ را به قابلمه برگردانده و اجازه دهید بجوشد.
مقداری کره را داخل تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود سپس آرد را داخل کره تفت دهید و به آب مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید و با حرارت ملایم اجازه دهید بجوشد.
مقداری دیگر كره داخل تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود ، سوسیس ها را در کره تفت دهید سپس میگو را اضافه کنید و کمی تفت دهید تنها یک تفت ساده کافی میباشد.
برنج آبکش شده و سبزیجات تفت خورده را به آب مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید و چند دقیقه اجازه دهید با حرارت متوسط مواد با هم بجوشند و خوراک جا بیفتد سپس داخل ظرف بریزید و با سوسیس و میگو تزیین كرده و سرو کنید.


نكات:


1)طرز پاك كردن و نكات مربوط به طبخ میگو را در لینك زیر دنبال كنید.
food.sooran.com
2)بهتر است میگو را به همراه مقداری آبلیمو،نمك،فلفل،زعفران،سیر و ...چند ساعت در یخچال قرار دهید تا بوی بد آن از بین برود.
3)در صورت تمایل مقداری سیب زمینی سرخ كنید و با غذا سرو كنید.
نوش جان