جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه ساندویچ هات داگ به شکل مارپیچ

مواد تشکیل دهنده:  
 
زرده تخم مرغ به میزان لازم
روغن 2قاشق غذاخوری
سوسیس سوسیس10عدد
آب 1لیوان
نمك 1قاشق چایخوری
شكر نصف قاشق چایخوری
خمیر مایه (پودر فوری) 3قاشق غذاخوری
آرد (مخصوص نان) 3لیوان
پنیر پیتزا به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
ساندویچ هات داگ به شكل مارپیچ

طرز تهیه :


ابتدا آرد را 2بار الك كنید .پودر مخمر و شكر را مخلوط كرده و چند قاشق آب به آن بیفزایید تا حالت كرم مانند پیدا كند.سپس وسط آرد را گود کنید ، و مواد را داخل گودی بریزید و مخلوط کنید و بعد یک لیوان آب ولرم ، نمک و روغن مایع را نیز اضافه کنید.
مواد را مخلوط کرده و خوب ورز دهید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، داخل ظرفی را كاملا چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی ظرف را با پارچه نازك و مرطوب بپوشانید و در محل گرمی به مدت نیم ساعت دقیقه قرار دهید تا حجم خمیر 2برابرشود.
خمیر آماده را به 10 قسمت نقسیم کنید ، دست تان را مرطوب کنید و هر خمیر را روی سطح آردپاشی شده رول كرده و به طول 30 سانتیمتر بکشید سپس هر خمیر را به شكل مار دور یك عدد سوسیس آغشته به زرده تخم مرغ و روغن بپیچید به طوری كه سر مار پهن تر و دم مار باریک تر باشد
روی صورت مار برشی بعنوان دهان ایجاد کنید و تکه ای فلفل دلمه ای قرمز قرار دهید ، برای چشم ها نیز از سیاه دانه ، فلفل سیاه و … استفاده کنید ، زرده تخم مرغ را با چنگال بزنید سپس با قلمو سطح بدن مار را کامل زرده بمالید ، مقداری پنیر پیتزا نیز روی پشت مارها رنده کنید.
در سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و مارها را با فاصله روی سینی بچینید طوری كه سر مار باید بالا باشد سپس، سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده است به مدت 20دقیقه تا نیم ساعت قرار دهید.


نكات:


1)به جای پنیر پیتزا میتوانید از كنجد یا سیاه دانه هم استفاده كنید.
2)در صورت تمایل ابتدا سوسیس را سرخ كرده و بعد نان را رویش بپیچید.
3)بهتر است این ساندویچ را با سس فلفل یا خردل سرو كنید.
4)اگر دوست دارید ساندویچ شما نرم و لطیف شود یك ظرف آب هم داخل فر قرار دهید.
نوش جان