جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه شیرینی شکلاتی با میوه و آجیل

مواد تشکیل دهنده:  
 
کرنبری (خشک شده، یا کشمش یا گیلاس) 3/4 فنجان - 115 گرم
شکلات (چیپسی (کمی شیرین، تلخ، شیری، سفید یا هر نوع دیگر)) 2 فنجان - 350 گرم
عصاره وانیل 2 قاشق چایخوری
تخم مرغ (در دمای اتاق) تخم مرغ2 عدد بزرگ
شکر قهوه ای 1 فنجان - 215 گرم
شکر (با دانه های ریز) 1 فنجان - 200 گرم
نمک حلال نصف قاشق چایخوری
کره (بی نمک، در دمای اتاق) 18 قاشق سوپخوری یا 255 گرم
جوش شیرین 1 قاشق چایخوری
آرد 2 و نیم فنجان - 350 گرم
پودر کاکائو (شیرین نشده) 3/4 فنجان - 60 گرم
مغز آجیل (گردو، بادام، بو داده و خرد شده) 3/4 فنجان - 75 گرم
 
متن دستور آشپزی:
شیرینی شکلاتی با میوه و آجیل
این شیرینی های شکلاتی این حسن را دارند که می توانید هر چیز خواستید بهشان اضافه کنید. کرنبری خشک شده یا شکلات سفید دوست دارید؟ خب اضافه شان کنید. ترجیح می دهید یک شیرینی ساده تر با گردو و تکه های شکلات داشته باشید؟ عالی است. می خواهید چیزی درست کنید که بعد از میهمانی اثری ازش باقی نمانده باشد؟ پس این شیرینی مطلوب شماست.

طرز تهیه:


1. فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت (176 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف دو سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید یا از ورقه های سیلیکونی مخصوص فر استفاده کنید.
شیرینی شکلاتی با میوه و آجیل
2.

خمیر را ترکیب کنید:

آرد، پودر کاکائو، جوش شیرین و نمک را الک کنید و با همزن بزنید و کنار بگذارید.
3. در یک کاسه ی بزرگ، کره، شکر ها و وانیل را 3 تا 4 دقیقه با یک همزن دستی با سرعت متوسط با هم بزنید تا سبک و پفکی شود. یا می توانید از یک همزن رومیزی استفاده کنید. سرعت را روی پایین بگذارید. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام به خوبی هم بزنید.
4. لبه های کاسه و کف آن را پاک کنید و سپس آرد را در سه نوبت اضافه کنید و آنقدر مخلوط کنید که حل بشود. خمیر بسیار سفت می شود. شاید بخواهید به جای همزن دستی از کاردک استفاده کنید. شکلات، میوه و آجیل را اضافه کنید.
شیرینی شکلاتی با میوه و آجیل
5.

پختن شیرینی ها:

قسمت هایی به اندازه ی یک قاشق سوپخوری سر پر از خمیر را با فاصله ی 5 سانتی متر از هم داخل سینی بچینید. می توانید از ملاقه ی شیرینی پزی استفاده کنید. شیرینی ها را به مدت 9 تا 12 دقیقه تا زمانی که کمی پف کنند و روی آن خشک به نظر برسد در فر بپزید. بگذارید 5 دقیقه در سینی فر بماند و خنک شود و بعد روی توری خنک کننده قرار دهید تا کاملاً خنک شود.
شیرینی شکلاتی با میوه و آجیل
6.

نگهداری شیرینی ها:

شیرینی های پخته و خنک شده اگر در ظرف محفوظ از هوا قرار بگیرند 2 تا 3 روز در دمای اتاق ماندگاری دارند. علاوه بر این یادتان باشد که می توانید این خمیر شیرینی را فریز کنید. کف یک سینی فر را با کاغذ پوستی بپوشانید، توپ های خمیر را با ملاقه شکل دهید و داخل سینی فر قرار دهید. در اینجا مشکلی نیست که به هم نزدیک باشند. سپس سینی را 30 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا توپ ها سفت شوند. توپ های خمیر یخ زده را به یک ظرف محفوظ از هوا یا کیسه ی پلاستیکی منتقل کنید.