جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پیتزای سوسیس، پیاز و قارچ (ایتالیایی)

مواد تشکیل دهنده:  
 
قارچ قارچبه میزان لازم (قطعه قطعه شده)
پنیر پیتزا دو فنجان (رنده شده) (موزارلا)
نمک به میزان لازم
فلفل قرمز نصف قاشق (خشک شده )
روغن زیتون یک و نیم قاشق غذاخوری
خمیر پیتزا یک توپ
رزماری دو قاشق (خرد شده)
سوسیس سوسیسدو و نیم عدد
پنیر پارمسان دو سوم فنجان (رنده شده)
پیاز پیازیک عدد (ورقه شده) ( پیاز قرمز)
 
متن دستور آشپزی:
پیتزای سوسیس، پیاز و قارچ (ایتالیایی)
پس از آماده سازی مواد اولیه یک سینی را در یک سوم بالا و دیگری را در یک سوم پایین فر قرار داده و حرارت را روی 230 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید.
حالا هر قسمت را روی سطح آردی فشار داده و به اندازه 5 اینچ و به صورت گرد پهن کنید. سطح خالی اولیه هرکدام را با یک سوم فنجان پنیر پارمسان پر کنید.
سپس سه چهارم قاشق رزماری و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل قرمز را نیز به آن اضافه کرده و سطح بالایی را نیز به میزان دلخواه نمک بزنید.
حالا هر رول خمیر را با فشار دادن و باز کردن به 10 اینچ افزایش دهید و سپس هر دو خمیر را به ورق های پخت از قبل آماده شده منتقل کنید
یک قاشق روغن را در یک ماهیتابه نچسب بزرگ حرارت دهید و سوسیس های قرمز را اضافه کنید و حرارت را تا جایی ادامه دهید که سوسیس ها به رنگ قهوه ای درآیند سپس با پشت قاشق هر کدام از آنها را به دو نیم تقسیم کنید.
حالا با استفاده از قاشق چاک دار سوسیس ها را به کاسه انتقال دهید. سپس به ماهیتابه مذکور پیاز اضافه کرده و طی دو دقیقه آن را طلایی کرده و به بشقاب انتقال دهید، حالا یک دوم باقیمانده قاشق روغن را نیز به ماهیتابه اضافه کنید و قارچ ها را به همراه باقی مانده رزماری وارد تابه کنید، حالا مواد را به ترتیب با سه چهارم فنجان موزارلا، پیاز، سوسیس و قارچ روی خمیر پیتزا بچینید و در فر تا جایی حرارت دهید که لایه های رویی ترد و قهوه ای شوند که این کار مجموعا حدود 20 دقیقه طول میکشد. حالا با استفاده از یک کاردک مخصوص پهن کردن پیتزاها را به بشقاب انتقال دهید. در انتها میتوانید 2 قاشق غذاخوری موزارلا و یا جعفری را به طور دلخواه اضافه کنید و از پیتزا لذت ببرید

نکته آشپزخانه ای :


دستگاه های چرخ دار برش پیتزا میتوانند باعث له شدن آن شوند پس بهتر است از یک چاقوی بزرگ آشپزخانه برای برش پیتزا به چند قاش استفاده کنید.