جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه مارچوبه

مواد تشکیل دهنده:  
 
مارچوبه 450 گرم (یک اندازه و یک دست)
روغن زیتون دو قاشق غذاخوری
پنیر پارمسان دو قاشق غذاخوری (رنده شده)
آبلیمو به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه مارچوبه
قصد داریم در این مطلب به آموزش یکی از غذاهای سالم و گیاهی بپردازیم که در بعضی رستوران ها به عنوان غذای فرعی (side dish) سرو میشه، این غذا مارچوبه نام داره که شاید حتی به گوش خیلی از شماها نخورده باشه اما از اون دسته گیاهان ترد، خوشپخت و فوق العاده است که به راحتی و خیلی سریع هم آماده میشه، با ما در ادامه همراه باشید...

طرز تهیه


مارچوبه ها را با آب ولرم شسته، سفیدی های زائد انتهای آنها را جدا کنید و سپس آنها را با برش هایی مورب به صورت قطعاتی 5 تا 7 سانتی در آورید.
یک ماهیتابه بزرگ را تا نیمه پر از آب کنید و اجازه دهید گرم شود، کمی قبل از به جوش آمدن آب مارچوبه ها را اضافه کنید و حرارت را تا حدی کاهش دهید. پس از حدود یک دقیقه که مارچوبه ها حالت نرم تری به خود گرفتند آب ماهیتابه را خالی کرده و به مارچوبه ها روغن زیتون، پنیر پارمسان رنده شده و آبلیمو را اضافه کنید. در صورت دلخواه میتوانید در این مرحله از نمک و فلفل هم بنا به ذائقه خودتان استفاده کنید.
مارچوبه آماده است، سعی کنید این غذا را گرم و یا حداقل در دمای اتاق (25 درجه سلسیوس) سرو کنید و توجه داشته باشید که تازگی مواد اولیه به خوشمزه تر شدن محصول نهایی کمک شایان توجهی میکند.