جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه زیتی

مواد تشکیل دهنده:  
 
پاستا (یا ماکارونی) 450 گرم
سوسیس سوسیس(یا گوشت گاو) 450 گرم
رزماری ( یا ریحان) یک قاشق غذاخوری
پنیر پارمسان یک فنجان (رنده شده)
سس گوجه فرنگی یک شیشه
پنیر موزارلا 250 گرم (رنده شده)
فلفل قرمز نصف قاشق غذاخوری
سیر سیر3 حبه (خرد شده)
پیاز پیازیک عدد (بزرگ، خرد شده)
روغن زیتون به میزان لازم
چاشنی شربت یک قاشق غذاخوری
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه زیتی
در این آموزش قصد داریم شما را با یک وعده غذایی کلاسیک که میتواند به عنوان یک غذای مختصر و یا میان وعده غذایی مورد استفاده قرار گیرد آشنا کنیم. زیتی شباهت زیادی به لازانیا دارد اما با دستور پختی به مراتب آسان تر به طوری که مواد اولیه تقریبا با مواد اولیه لازم برای تهیه لازانیا یکی است، با این تفاوت که لازم نیست شما لایه های بسیار زیاد و یا رشته فرنگی های شکسته سر و کله بزنید. دستور اصلی تهیه زیتی بسیار ساده و ابتدایی به نظر میرسد اما هر کس میتواند به اقتضای سلیقه خود این غذای خوشمزه را با انواع دیگری از مواد همراه کرده و یک نوع ابداع جدید داشته باشد. مثلا بعضی از افراد از پنیرهای مختلفی استفاده میکنند، بعضی از افراد گوشت را تغییر میدهند و بعضی دیگر زیتی را بدون استفاده از گوشت درست میکنند، بعضی دیگر هم از انواع سس ها مثل سس گوچه فرنگی در انتهای کار استفاده میکنند تا طعمی جدید را به زیتی خود بدهند.
اما چیزی که ما قرار است به شما آموزش دهیم از با استفاده از سوسی ایتالیایی و همچنین یک گیاه مهم و تازه تهیه خواهد شد، گیاهی که در تابستان میتواند ریحان باشد و در زمستان رزماری زیرا تازگی فاکتور مهمی است، شما حتی میتوانید از مرزره، مریم گلی، آویشن یا جعفری نیز استفاده کنید. زیتی در بیشتر مناطق پاستا مانند است.شما به یک شکل خاص از پاستا برای نگه داشتن سس و گوشت نیاز دارید که میتوانید آن را از طریق فریز کردن پاستا قبل از پخت اصلی به دست آورید.
در مورد مواد اولیه نکته ای که به نظر می آید این است که شاید همه چاشنی شربت ایتالیایی را در خانه نداشته باشند، پس اگر شما هم جزء همان دسته از افراد هستید نگران نباشید، به راحتی میتوانید یک قاشق چای خوری پونه خشک و یا یک قاشق چای خوری ریحان خشک شده را به جای ماده ذکر شده استفاده کنید.

طرز تهیه:


یک قابلمه بزرگ را تا نیمه به بالا پر از آب کرده و به جوش بیاورید. به ازای هر دو لیتر آب یک قاشق غذاخوری نمک نیز اضافه کنید. حالا پاستا را به آب اضافه کنید و تا جایی که پاستا حالت نیمه سفت پیدا کند آن را حرارت دهید. پاستا را از طریق یک صافی خشک و آبکش کنید.در این مرحله به پاستا کمی روغن زیتون اضافه کنید، این کار باعث میشود تا وقتی که شما سس را آماده میکنید قطعات پاستا به هم نچسبند.
طرز تهیه زیتی
یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک تابه بریزید و بر روی حرارت متوسط گرم کنید. زمانی که روغن داغ شد سوسیس ایتالیایی یا جایگزین آن یعنی گوشت گاو قطعه قطعه شده را اضافه کنید (سعی کنید تابه زیاد شلوغ نشود) .در حین پختن سوسیس ها، قطعات بزرگ تر را با قاشق قطعه قطعه کنید تا قابل استفاده باشند و اجازه دهید سوسیس ها به خوبی سرخ شوند. اگر از گوشت به جای سوسیس استفاده میکنید اندکی نمک هم به آن اضافه کنید.
طرز تهیه زیتی
طرز تهیه زیتی
وقتی سوسیس ها به خوبی سرخ شدند، پیاز را نیز اضافه کنید و ترکیب را به خوبی هم بزنید. 4 تا 5 دقیقه زمان لازم است تا پیازها با حرارت ملایم به خوبی سرخ شوند. حالا سیر، را همراه با رزماری یا ریحان، فلفل قرنز و همچنین چاشنی شربت ایتالیایی به مخلوط اضافه کرده و یک دقیقه طبخ کنید. سپس سس گوجه فرنگی را نیز به میزان دلخواه اضافه کرده و خوب هم بزنید تا جذب سایر مواد شود
طرز تهیه زیتی
طرز تهیه زیتی
فر را با حرارت 175 درجه سانتی گراد (350 درجه فارنهایت) از پیش گرم کنید. حالا یک لایه نازک از سس را در کف یک ظرف با اندازه دلخواه و مشخص بریزید و نیمی از سطح ظرف را با پنیر ریکوتا بپوشانید، حالا به پاستا کمی سس اضافه کرده، آن را داخل ظرف ریخته و داخل فر قرار دهید. باقی پنیر موزارلا و پنیر پارمسان را به همراه سس بر سطح پاستا بریزید و مخلوط حاصل را تا زمانی که سطح رویی آن به خوبی قهوه‌ای رنگ و ترد شود داخل فر حرارت دهید (چیزی حدود 20 دقیقه).
طرز تهیه زیتی
طرز تهیه زیتی
طرز تهیه زیتی
زیتی شما آماده شده است، حال میتوانید آن را از فر خارج کرده و سرو نمایید.
(سرو برای 8 نفر)