جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه خورش قیمه کدو

مواد تشکیل دهنده:  
 
گوشت (خورشتی) 250گرم
پیاز (بزرگ) پیاز1عدد
لپه 1استكان
كدو سبز 1كیلو
رب گوجه فرنگی 1تا2قاشق غذاخوری
نمك به میزان لازم
گرد لیمو به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
زعفران (آبكرده و غلیظ) 1قاشق سوپخوری
روغن به میزان لازم
سیب زمینی (اختیاری) سیب زمینی2عدد
 
متن دستور آشپزی:
خورش قیمه كدو
ه:**
در ابتدا پیاز را نگینی خرد كرده و سرخ می كنیم. سپس گوشت را كه از قبل شسته و خشك كرده ایم اضافه كرده و به همراه پیاز تفت می دهیم تا گوشت تغییر رنگ دهد. لپه را شسته و بعد از خشك كردن به گوشت اضافه كرده و كمی تفت می دهیم تا بوی خامی لپه از بین برود. زردچوبه و رب را در این مرحله اضافه می كنیم. لازم است كه رب را تفت دهیم چون باعث لعاب دار شدن خورش می شود. 3 تا 4 لیوان آب روی آن ریخته و به محض این كه جوش آمد حرارت را كم كرده و اجازه می دهیم با حرارت ملایم خوب بپزد. كدو را از قبل شسته و از وسط دو نیم كرده یا حلقه حلقه برش می دهیم و داخل روغن كمی سرخ می كنیم. 20 دقیقه قبل از این كه ظرف را از روی حرارت برداریم كدوهای سرخ شده را روی خورش چیده و زعفران آب كرده، گرد لیمو یا آب لیمو، فلفل سیاه و نمك را اضافه می كنیم و می گذاریم تا خورش آماده شود.سیب زمینی ها را خرد كرده و سرخ میكنیم و روی خورش آماده شده میریزیم.


نكات


1) برای شفاف شدن خورش و سلامت گوشت بهتر است گوشت خرد شده را در ظرفی ریخته و روی آن آب سرد بریزیم و روی حرارت قرار دهیم. به محض این كه جوش آمد، كف و خونابه گوشت را بیرون ریخته و روی آن آب گرفته و سپس با پیاز سرخ می كنیم.
2)حتما لپه را از شب قبل خیس كرده و آب آن را 3مرتبه عوض كنید و اگر فراموش كردید آن را 2بار جوشانده و آبش را خالی كنید تا نفخ آن گرفته شود.
3)اگر لپه قبل از پختن خوب تفت داده شود له نمیشود.
نوش جان