جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه خوراک مرغ با کنگر و قارچ

مواد تشکیل دهنده:  
 
لیمو ترش یک و نصفی لیموترش
کنگر 12 عدد
آب 6 فنجان
آرد 2 قاشق غذاخوری
نمک 2 قاشق چای خوری
برگ بو 1 عدد
کره 2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
ران مرغ 4 عدد
سینه مرغ 4 عدد
قارچ قارچ115 گرم
هویج 2 عدد (پوست کنده و نازک حلقه شده)
موسیر 2 عدد (نازک حلقه شده)
آویشن 2 قاشق غذاخوری (خرد شده)
سیر سیر1 حبه (خرد شده)
سرکه 1/4 فنجان
آب مرغ 1/2 فنجان (کم نمک)
خامه ترش 1/4 فنجان
 
متن دستور آشپزی:
خوراک مرغ با کنگر و قارچ

طرز تهیه:


یک کاسه را با آب پر کرده، آب یک لیمو را داخل آن بریزید.
برگهای بیرونی کنگر را بگیرید و فقط برگهای سبز روشن آن باقی بماند و از بالا به قسمت های یک سانتیمتری خرد کنید و انتهای ساقه های آن را بچینید و دور بیندازید و آنها را از طول به دو نیم تقسیم کنید. سپس با نصف لیمو روی هر یک از کنگر ها بمالید و آنها را به آب و لیموی داخل کاسه انتقال دهید و بقیه کنگر ها را هم به همین صورت.
شش فنجان آب، آرد ، نمک و برگ بو را داخل ماهی تابه عمیقی به جوش آورید. بعد کنگر ها را اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه بپزید تا نرم تر شوند و بعد آنها را آبکش کنید.
کره را داخل یک قابلمه با درجه حرارت متوسط گرم کنید تا آب شود.
روی مرغ نمک و فلفل بپاشید و بعد مرغ را داخل آرد بچرخانید تا کاملا آغشته به آرد شود. سپس مرغ را به مدت 4 دقیقه داخل کره سرخ کنید تا طلایی و برشته شود و مرغ را به یک بشقاب انتقال دهید.
قارچ و هویج و موسیر را داخل قابلمه قرار دهید و روی آنها نمک و فلفل بپاشید و به مدت 4 دقیقه تفت دهید تا سبزیجات شروع به نرم شدن بکنند. حالا یک قاشق غذا خوری آویشن و سیر را اضافه کنید و به مدت یک دقیقه تفت دهید و بگذارید جوش بیاید. سرکه، آب مرغ و کنگر را اضافه کنید و به جوش آورید.
مرغ را به قابلمه برگردانید. دما را روی حرارت متوسط قرار دهید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه آرام بجوشد. بعد درب قابلمه را بردارید، بگذارید بدون درپوش به مدت 15 دقیقه دیگر آرام بجوشد.
مرغ و سبزیجات را به یک دیس انتقال دهید. خامه را خیلی سریع با سس داخل قابلمه مخلوط کنید و به جوش آورید و روی آن نمک و فلفل بپاشید. سس را روی مرغ داخل دیس بریزید و روی آن را با یک قاشق غذاخوری آویشن باقیمانده تزئین کنید.