جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه سالاد ذرت دودی

مواد تشکیل دهنده:  
 
روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری
نمک نصف تا 1 قاشق چایخوری
آب لیموترش (تازه) 2 قاشق سوپخوری
فلفل هالوپینو (تخم در آورده و ریز شده) نصف یک عدد
سیر (ریز شده) سیر1 حبه - 1 قاشق چایخوری
پیاز (ریز خرد شده) پیاز1 عدد متوسط - نصف فنجان - 80 گرم
گوجه فرنگی (تخم در آورده و ریز خرد شده) گوجه فرنگی2 عدد متوسط
لوبیا سیاه (کنسرو، شسته و آب رفته - یا 1 و نیم فنجان پخته) 450 گرم
ذرت 2 ساقه متوسط یا 2 فنجان (300 گرم) دانه ذرت
پاپریکای دودی نصف قاشق چایخوری
 
متن دستور آشپزی:
سالاد ذرت دودی
پاپریکای دودی که بعضی اوقات به آن پیمنتون تند هم می گویند چاشنی فوق العاده ای برای اضافه کردن به ذرت ترد، لوبیا سیاه و گوجه فرنگی رسیده است. ما دوست داریم این ادویه را روی همه چیز سالاد بریزیم و به راحتی می توانیم کل کاسه را در یک وعده تمام کنیم. این سالاد برای سرو کردن با چیپس تورتیلا یا روی نان گریل شده یا بروسکتا هم عالی است.
سالاد ذرت دودی

آنچه باید بدانید:

اگر چیزهای تند دوست دارید هالوپینوی بیشتر یا کمی از سس تند مورد علاقه ی خود به سالاد اضافه کنید. ما دوست داریم در این سالاد از ذرت تازه استفاده کنیم چون خیلی ترد است. وقتی نتوانیم ذرت تازه پیدا کنیم ذرت شسته ی کنسروی یا ذرت یخ زده ی آب شده هم به خوبی جواب می دهند.

طرز تهیه:


1. یک قابلمه ی متوسط آب و نمک را جوش بیاورید و ساقه های ذرت را 2 تا 3 دقیقه تا موقعی که ترد و نرم شوند در آن بجوشانید. فوراً ذرت را داخل ظرف آب و یخ قرار دهید تا جلوی پخته شدن آن گرفته شود. آب آن را بگیرید.
2. در یک کاسه ی متوسط، ذرت، لوبیا سیاه، گوجه فرنگی، پیاز، سیر، هالوپینو، روغن زیتون، نمک و پاپریکای دودی را مخلوط کنید.
سالاد ذرت دودی
3. هم بزنید و حداقل 30 دقیقه در یخچال بگذارید.

نکات مهم:


1. پاپریکای دودی که گاهی اوقات روی بسته ی آن پیمنتون تند هم نوشته شده، با پاپریکای شیرین فرق دارد. این ادویه کمی تند و بسیار دودی است. اگر این ادویه را پیدا نکردید کمی زیره سبز به سالاد اضافه کنید.
سالاد ذرت دودی
2. برای جدا کردن ساقه از ذرت، چوب ذرت را ایستاده سر و ته بگیرید. چوب را محکم نگه دارید و استفاده از یک چاقوی تیز ضربه های طولی روی ذرت بر خلاف جهت ساقه وارد کنید تا دانه ها را از چوب ذرت جدا کند. اگر یک دستمال آشپزخانه ببن ساقه و سطح کار خود قرار دهید بهتر است.
سالاد ذرت دودی