جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه نان همبرگر

مواد تشکیل دهنده:  
 
نمك 1قاشق چایخوری
شكر 3قاشق غذاخوری
كره (آب شده) نصف فنجان
تخم مرغ تخم مرغ1عدد+1عدد زرده
مخمر (پودر) 2قاشق چایخوری
آرد 4فنجان
شیر شیر1ونیم فنجان
كنجد به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
نان همبرگر

طرز تهیه:


ابتدا شیر را بجوشانید و بعد اجازه دهید دمای آن متعادل شده و ولرم شود .شكر و مخمر را با هم مخلوط كرده و به شیر بیفزایید و خوب مخلوط كنید و حدود 10 دقیقه در جایی گرم قرار دهید تا خمیر مایه عمل بیاید.بعد از این مدت کره ، نمک و 1 عدد تخم مرغ را جداگانه خوب مخلوط كنید و به مخمر بیفزایید.آرد را 3مرتبه الك كنید تا سبك شده و هوا بخورد و بعد كم كم به مواد اضافه کنید و آرام مخلوط کنید.این كار را تا زمانی ادامه دهید كه خمیر یكدستی ایجاد شده و به دست نچسبد.
خمیر را درون ظرفی که چرب کرده اید قرار داده و روی آن پارچه نخی نمداری قرار دهید و به مدت 2ساعت استراحت دهید تا حجمش دو برابر شود.
خمیرها را به قسمت های 50 یا 100 گرمی تقسیم کنید ، ته سینی فر را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را گرد کنید و درون سینی فر قرار دهید سپس 1 زرده تخم مرغ را روی خمیرها بزنید و مقداری کنجد روی آنها بپاشید و رویشان را پارچه نمناك قرار داده و 15 دقیقه استراحت دهید.
نان ها را در طبقه وسط فری که از قبل با دمای 180 سانتیگراد روشن کرده اید تا گرم شود به مدت 15تا 30 دقیقه قرار دهید ، بهتر است هر از 10 دقیقه نان ها را چک کنید.چون قدرت برخی فرها زیاد است و ممكن است نان ها بسوزند.


نكات:


1)توجه داشته باشید هرچه كیفیت آرد شما بهتر باشد و خمیر لطیف تری بسازند كیفیت نان شما هم بیشتر شده و خوشمزه تر میشود.
2)هنگام درست کردن خمیر وقتی خمیر به دست می چسبد دست ها را بشویید تا با اضافه کردن آرد بیشتر سبب سنگین شدن خمیر و سفت شدن نان نشوید ، در مراحل اول مخلوط کردن ارد از قاشق استفاده کنید و در مراحل آخر خمیر را با دست ورز دهید.
نوش جان