جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه اشترودل سوسیس

مواد تشکیل دهنده:  
 
روغن زیتون 1چهارم لیوان
نمك 1قاشق چایخوری
شكر 1قاشق چایخوری
مخمر (پودر) 3قاشق غذاخوری
تخم مرغ تخم مرغ1عدد
شیر شیر1لیوان
آرد 3ونیم پیمانه
سوسیس سوسیسبه میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
اشترودل سوسیس

طرز تهیه


ابتدا شیر را بجوشانید و صبر كنید تا ولرم شود و بعد مخمر را اضافه كرده و خوب مخلوط كنید و 5 دقیقه صبر كنیدو بعد شكر را اضافه كرده و خوب مخلوط كنید سپس تخم مرغ را با چنگال بزنید تا کف کند سپس به مخلوط شیر و مخمر اضافه نمایید.
آرد و نمك را مخلوط كرده و 3بار الك كنید تا هوا خورده و سبك شود و بعد آن را داخل ظرف گودی ریخته و میان آن را گود کنید ، مخلوط تخم مرغی و روغن را در مرکز آرد بریزید و کم کم مخلوط کنید و ورز دهید تا خمیر نرمی بدست بیاید سپس خمیر را داخل ظرفی كه از قبل با كره یا روغن چرب کرده اید قرار دهید و روی آن را با پارچه نخی مرطوب بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.
سوسیس ها را با مواد دلخواه مخلوط كرده و در روغن تفت دهید تا طلایی شوند ، تکه هایی از خمیر بردارید و کمی بیشتر از طول سوسیس به شکل مستطیل پهن کنید سپس سوسیس را در مرکز خمیر بگذارید ، اطراف خمیر را با فاصله های یکسان برش هایی بزنید.
سپس با زرده تخم مرغ روی سطح خمیرها را برس بزنید تا پس از پخت طلایی شود.ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و خمیرها را داخل سینی بچینید ، 15 دقیقه به خمیر استراحت دهید سپس داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 20 تا30 دقیقه قرار دهید تا سطح نان ها برشته و طلایی شود.


نكات:


1)بهتر است روی سوسیس ها را با زرده تخم مرغ و مقداری سس قرمز بپوشانید و بعد لای خمیر قرار دهید.
2)در صورت تمایل یك ظرف آب هم داخل فر قرار دهید تا اشترودل شما سبك و ترد شود.
3)به جای سوسی از هر ماده گوشتی دیگری میتوانید در این اشترودل استفاده كنید.
4)در صورت تمایل مقداری سیاه دانه یا كنجد هم به خمیر اضافه كنید.
5)برای جلوگیری از تیره شدن زیاد نان و خوشمزه تر شدن آن بهتر است آن را قبل از قرار دادن در فر لای كاغذ آلومینیومی بپیچید.
نوش جان