جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه آبگوشت انگلیسی با ماهی

مواد تشکیل دهنده:  
 
عصاره ماهی (یا عصاره مرغ یا آب) 5 فنجان
ماهی (بدون پوست و استخوان - خرد شده) 1 کیلو و 300 گرم
خامه (پر چرب) 350 گرم
فلفل سیاه به مقدار لازم
سیب زمینی (پوست کنده و خرد شده) سیب زمینی900 گرم
نمک به مقدار لازم
پیاز (خرد شده) پیاز2 عدد - متوسط
برگ بو (خشک شده) 2 عدد
آویشن (خرد شده) 1 قاشق غذاخوری
کره 2 قاشق غذاخوری
جعفری (خرد شده) 2 قاشق غذاخوری
پیازچه (خرد شده) 2 قاشق غذاخوری
گوشت قرمز (خرد شده) 115 گرم
 
متن دستور آشپزی:
آبگوشت انگلیسی با ماهی

طرز تهیه:


یک قابلمه شش لیتری را روی حرارت ملایم قرار دهید و به آن گوشت قرمز را اضافه کنید و یک مقدار از چربی آن به قابلمه اضافه کرده، دمای حرارت را بالا ببرید و گوشت را تفت دهید تا ترد، برشته و طلایی شود.
از یک قاشق سوراخ دار برای انتقال آنها به یک ظرف کوچک مخصوص فر استفاده کنید. چربی ها را داخل قابلمه کنار بگذارید.
کره، پیاز، آویشن و برگ بو را به قابلمه اضافه کنید و با قاشق چوبی آنها را به مدت 8 دقیقه تفت دهید تا پیاز ها طلایی شوند.
سیب زمینی و عصاره ماهی یا عصاره مرغ یا آب را اضافه کنید (اگر عصاره به مقدار کافی روی سبزیجات را نپوشاند میتوانید مقدار بیشتری آب اضافه کنید). دما را بالا ببرید و به جوش آورید درب آن را ببندید و سیب زمینی ها را به مدت 10 دقیقه بپزید تا نرم شوند.
اگر مایع به اندازه کافی غلیظ نشد مقداری از سیب زمینی را له کنید تا از خودش نشاسته پس دهد و مایع غلیظ شود. دمای گاز را پایین بیاورید و روی آن نمک و فلفل بپاشید. سپس فیله های ماهی را اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه بپزید. بعد قابلمه را از روی حرارت بردارید و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید.
آبگوشت را خیلی آرام با خامه مخلوط کنید و روی آن نمک و فلفل بپاشید.
اگر نمیخواهید برای همان روز غذا را سرو کنید، بگذارید مایع کمی خنک شود و بعد آن را داخل یخچال قرار دهید و روی آن را ببندید تا کاملا خنک شود ولی اگر میخواهید همان روز سرو کنید بگذارید به مدت یک ساعت در دمای اتاق بماند تا طعم مواد به خورد هم برود.
زمانی که آبگوشت برای سرو کردن آماده شد، آن را روی حرارت ملایم دوباره گرم کنید و آرام بجوشانید. ظرف حاوی گوشت قرمز را داخل فر قرار دهید و با دمای 95 درجه سانتیگراد (200 درجه فارنهایت) به مدت 5 دقیقه گرم کنید.
از یک قاشق سوراخ دار برای انتقال دادن ماهی ها، پیاز و سیب زمینی استفاده کنید. آنها را در مرکز ظرف بزرگ سوپ قرار دهید و آبگوشت خامه ای را دو تا دور آن بریزید و گوشت قرمز را روی آن پراکنده کنید. در آخر با جعفری و پیازچه آن را تزئین کنید.