جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کیک مرمرین

مواد تشکیل دهنده:  
 
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
تخم مرغ تخم مرغ3 عدد بزرگ
شکر 1 پیمانه
نمک یک دوم قاشق چایخوری
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
آرد 220 گرم
کره یک دوم پیمانه
باترمیلک 160 گرم
پودر کاکائو 40 گرم
 
متن دستور آشپزی:

نکاتی در رابطه با تهیه ی این کیک:


۱- این دستور به کره اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
۲- این دستور، به تخم مرغ در دمای اتاق نیاز دارد.
۳- در این دستور، از آبدوغ استفاده می شود. آبدوغ (buttermilk)، دوغ پس از گرفتن کره ، مایعی است که پس از گرفتن کره از خامه باقی می ماند. می توانید به جای آن از ترکیب یک سوم شیر و دوسوم ماست استفاده کنید.

طرز تهیه :


کیک مرمرین
1.فر را از قبل با دمای 176 درجه سانتی گراد گرم کنید. . قالب (نان یا کیک صبحانه به سایز 23 در 13 در 8 سانتی متر) را با، کره فراوان چرب کنید و کنار بگذارید. آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.
2.با همزن برقی، کره (به دمای اتاق) را با شکر بزنید تا سبک و پفکی شود.سپس تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و به خوبی هم بزنید. موادی که به دیواره های ظرف پاشیده را، تمیز کرده و با سایر مواد هم بزنید. سپس وانیل را به مواد اضافه کنید. حالا نیمی از آرد (ترکیب شده با سایر مواد خشک)، سپس آبدوغ و نیمه دیگر آرد را اضافه کنید. یک سوم از مایه کیک را کنار بگذارید.
3.در ظرفی، پودر کاکائو را با یک چهارم پیمانه به اضافه 2 قاشق غذا خوری (120 میلی لیتر)، آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا پودر کاکائو کاملا حل شود. سپس آنرا به یک سوم از مایه کیک که کنار گذاشتید، اضافه کنید و خوب هم بزنید.
4.مایه کیک شکلاتی و وانیلی را با قاشق به صورت شطرنجی (یکی در میان) و در دو لایه ، در قالب آماده شده بریزید. سپس آنرا به وسیله چاقو (یا سیخ چوبی) با حرکات چرخشی هم بزنید.
5.کیک را برای 40 تا 50 دقیقه در فر قراردهید، تا زمانیکه خلال دندانی که در وسط کیک فرو بردید و بیرون آوردید، تمیز باشد. در میان زمان پخت قالب را بچرخانید. بعد از خارج کردن کیک از فر، اجازه دهید 10 دقیقه در قالب خنک شود. سپس کیک را از قالب خارج کرده روی توری قراردهید تا کاملا خنک شود. می توانید کیک را در در دمای اتاق در ظرفی دربسته برای 3 روز نگه دارید.


ضمیمه:


طرز تهیه باتر میلک


sooran.com