جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش

مواد تشکیل دهنده:  
 
شکر 3 قاشق غذا خوری
سینه مرغ 500 گرم
پیاز پیازیک عدد
گردو 250 گرم
آلو 4-5 عدد
رب انار 5 قاشق غذا خوری
ادویه به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش
ابتدا گردوها را کامل آسیاب می کنیم.
خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش
بعد پیاز را خرد و در کمی روغن سرخ میکنیم و به آن نمک و زردچوبه و فلفل (به میزان دلخواه) می افزاییم گردوهای خورد شده را به پیاز تفت داده شده اضافه میکنیم و به مدت 3-4 دقیقه روی حرارت متوسط تفت میدهیم.
خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش
بعد حدود 3-4 لیوان آب به این مخلوط اضافه میکنیم و میگذاریم حدود 7 دقیقه بجوشد و گردو روغن پس بدهد.
خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش
سینه های مرغ را به همراه رب انار و آلو به مخلوط اضافه میکنیم و درِ قابلمه را میگذاریم و منتظر میمانیم تا خورشت غلیظ شود وبه قول معروف جا بیافتد. حدود 90 دقیقه. در مرحله آخر سه تا پنج قاشق غذا خوری شکر به خورشت اضافه میکنیم که البته میزان آن به ذائقه شما و مقدار ترش بودن رب انار شما بستگی دارد.
خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش


خورشت فسنجان + راز های خوشمزگیش

نکات خوشمزگی فسنجان :


می خواهیم فوت کوزه گری یک خورشت فسنجان بسیار خوشمزه و البته خوشرنگ را بر ملا کنیم که با شیوه ای بسیار ساده وباور نکردنی امکان پذیر است پس با ما همراه باشید :
برای اینکه بدانید چطور می توانید یک خورشت فسنجان خوشمزه و لذیذ و البته بسیار خوشرنگ داشته باشید بهتر است به جز مواد لازمی که برای پخت یک خورشت فسنجان لازم است دو ماده ی مقوی دیگر را نیز اضافه کنید:

اول:

برای خوش طعم شدن آن به نسبت مقدار مغز گردوی خورشت، یک سوم هم مغز پسته ی آسیاب شده بیفزایید که با این ماده ی مغذی طعم خورشتتان لذیذ تر شود.

دوم:

جهت خوشرنگ تر شدن (که البته در بهبود طعم هم بی تاثیر نیست )باز هم به نسبت میزان خورشت مثلا برای چهار نفر دوعدد شکلات تمام کاکائویی را بعداز اضافه کردن رب انار در خورشت بیندازید و پس از حل شدن، خوب با مواد مخلوط کنید و بعد بگذارید خورشتتان خوب جا بیفتد با این روش شما هم طعم خیلی خوبی به خورشتتان داده اید و هم در کنار بعضی از رب انارهایی که زیاد خورشت را خوشرنگ نمی کنند می توانید رنگ قهوه ای خوشرنگی به خورشتتان بدهید کما اینکه شیرینی این شکلاتها می تواند در ملس کردن مزه ی این غذا تاثیر داشته باشد.

نکته :


به جای شکلاتهای بسته بندی شده می توانید از شکلاتهای تخته ای که در تمام لوازم قنادی یافت می شود استفاده نمایید.