جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پای کدو حلوایی ساده

مواد تشکیل دهنده:  
 
خمیر پای به اندازه ی یک نان 22 سانتی متری
تخم مرغ تخم مرغ3 عدد بزرگ
شکر (دانه درشت) نصف فنجان - 100 گرم
شکر قهوه ای 1/3 فنجان - 65 گرم
پوره کدو حلوایی (کنسرو یا تازه) 2 فنجان - 440 گرم
خامه (زده شده، پر چرب) 3/4 فنجان - 175 میلی لیتر
عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری
دارچین (آسیاب شده) 1 و نیم قاشق چایخوری
زنجبیل (آسیاب شده) 1/2 قاشق چایخوری
میخک (آسیاب شده) 1/4 قاشق چایخوری
نمک نصف قاشق چایخوری
 
متن دستور آشپزی:
پای کدو حلوایی ساده
این دستور برای تهیه ی پای کدوحلوایی ساده است. ما آن را ساده، و یا وقتی سر حال باشیم با خامه ی زده شده سرو می کنیم. ادویه ها مزه ی غالبی ندارند. اگر دوست دارید پای تان پر ادویه تر باشد، کمی به دارچین و زنجبیل اضافه کنید. از اضافه کردن میخک خود داری کنید، 1/4 قاشق چایخوری بایستی کافی باشد.

طرز تهیه:


1.

نان پای را آماده کنید:

خمیر را به شکلی پهن کنید که 5 سانتی متر از ظرف پای پزی بزرگتر باشد. خمیر را به آرامی کف ظرف فشار دهید به شکلی که در کناره ها و کف ظرف قالب قرار بگیرد. مواظب باشید خمیر را بیش از حد نکشید. لبه های خمیر را صاف کنید به طوری که تا 1 سانتی متری لبه های ظرف فاصله داشته باشد.
2. لبه های خمیر را زیر خودش تا بزنید به شکلی که یک لبه ی نیم سانتی متری ضخیم تر در لبه های ظرف درست شود. لبه ها را چین بدهید. زمانی که مواد داخل پای را آماده می کنید، خمیر را در یخچال قرار دهید.
3.

مواد داخل پای را آماده کنید:

تخم مرغ ها و دو نوع شکر را با همزن بزنید تا یکدست مخلوط شوند. پوره ی کدوحلوایی، خامه، وانیل، دارچین، زنجبیل، میخک و نمک را اضافه کنید. هم بزنید تا ترکیب شوند.
4.

پای را در فر بپزید:

فر را با دمای 425 درجه فارنهایت (220 درجه سانتی گراد) داغ کنید. ظرف پای را داخل یک سینی فر قرار دهید. مخلوط کدو حلوایی را داخل ظرف پای بریزید. به مدت 15 دقیقه در فر با دمای 425 درجه فارنهایت (220 درجه سانتی گراد) بپزید. دمای فر را تا 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتی گراد) پایین بیاورید و به مدت 35 تا 45 دقیقه بپزید تا زمانی که وقتی یک خلال دندان یا چاقوی باریک را در فاصله ی 5 سانتی متری از لبه ی ظرف داخل پای فرو می برید، چیزی به آن نچسبد. طی پختن یک یا دو مرتبه ظرف را بچرخانید. اگر هنگام پختن رویه ی پای خیلی تیره شد، روی آن را با یک ورق نازک فویل آلومینیوم بپوشانید.
پای کدو حلوایی ساده
5.

پای را خنک کنید:

به مدت 2 ساعت تا زمانی که پای به دمای اتاق برسد آن را روی توری خنک کننده قرار دهید. به 8 قطعه برش دهید و به تنهایی یا با خامه ی زده شده سرو کنید.
6.

نگهداری:

پای پخته و خنک شده را می توان با پوشش فویل یا ورق پلاستیکی به مدت 3 روز در یخچال نگهداری کرد.

نکات مهم:


چطور بفهمیم پای آماده شده است:

زمانی که بیشتر قسمت های پای براق به نظر می رسد و روی آن گرفته پای را از فر بیرون بیاورید. بایستی مانند ژله بلغزد اما نه بیشتر از آن. وسط پای هنوز از بالا کمی خیس به نظر می رسد. زمانی که پای روی کابینت باشد وسطش هم خودش را می گیرد. خیلی مهم است که بعد از این مرحله بگذارید پای تا دمای اتاق خنک شود. طی این مدت باز هم خودش را می گیرد. ما معمولاً 2 ساعت صبر می کنیم. اگر موقع برش دادن دیدید وسط پای هنوز نگرفته است، بگذارید کمی بیشتر خنک شود. یا برش دهید و انتهایش را با خامه ی زده شده بپوشانید. در این صورت هم خیلی خوشمزه خواهد بود.
پای کدو حلوایی ساده