جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کتلت کلم بروکلی

مواد تشکیل دهنده:  
 
كلم بروكلی (كوچك) 1عدد
تخم مرغ (بزرگ) تخم مرغ1عدد
آرد 3چهارم لیوان
شیر شیرنصف لیوان
پنیر پیتزا (رنده شده) 1سوم پیمانه
سیر سیر2حبه
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
زعفران (اختیاری) 1قاشق غذاخوری
 
متن دستور آشپزی:
كتلت كلم بروكلی

طرز تهیه :


ابتدا كلم بروكلی را كاملا بشوید اما آن را باز نكنید!سپس داخل قابلمه ای مقداری آب و نمك را به جوش بیاورید و کلم بروکلی ها را داخل آن بیندازید و 5 دقیقه بگذارید بجوشد سپس آن را آبكش كرده با آب سرد بشویید و داخل آبكش قرار دهید تا آب اضافه آن برود.
آرد را با نمك مخلوط كرده و 3بار الك كنید و كنار بگذارید. تخم مرغ را داخل ظرفی بشكنید و با چنگال كمی بزنید و بعد و شیر را داخل ظرف بریزید و هم بزنید تا کف کند سپس سیر را رنده كرده و به مواد اضافه كنید و بعد پنیر پیتزای رنده شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.سپس آرد را كم كم به مواد اضافه كنید و هم بزنید.
کلم بروکلی را با چنگال کلم ها را له کنید و به مواد اضافه كنید .باید انقدر با پشت چنگال فشار دهید تا مواد یکدست شوند و تکه های بزرگ کلم داخل مایه کوکو نباشد.سپس در صورت تمایل زعفران را به مواد اضافه كنید.
تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید و مقداری روغن بریزید ، پس از داغ شدن روغن با قاشق مقداری از مایه کتلت بردارید و داخل تابه بریزید و پهن کنید و بعد درپوش ظرف را قرار دهید ، پس از اینکه یک طرف سرخ شد كتلت را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.البته این بار بدون درپوش!


نكات:


1)در صورت تمایل مقداری زرشك هم به ماده كتلت اضافه كنید.
2)میتوانید كلم را بعد از پختن دالخ خرد كن كاملا خرد كنید اما كلم نباید میكس شود و فقط باید ریز خرد شود تا آب نیندازد.
3)در صورت تمایل به جای شیر از آب مرغ استفاده كنید و به مواد كتلت آبلیمو بزنید تا خوشمزه تر شود.
نوش جان