جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه نان کنجدی

مواد تشکیل دهنده:  
 
کرن فلکس (بدون شکر و غنی شده) 1/2 فنجان
آب (آب جوشیده) 2 فنجان
خمیر مایه 2 و 1/4 قاشق چای خوری
آرد 480 گرم
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
شکر قهوه ای 1 قاشق غذاخوری
نمک 1.5 قاشق چای خوری
کنجد 2 قاشق چای خوری
دانه کتان 2 قاشق چای خوری
آب 2 فنجان
 
متن دستور آشپزی:
نان کنجدی

طرز تهیه:


کرن فلکس را داخل یک کاسه بزرگ قرار دهید. آب جوشیده را روی آن بریزید و اجازه دهید مخلوط به مدت 20 دقیقه خنک شود.
خمیر مایه را روی مخلوط پراکنده کنید و 110 گرم آرد، روغن، شکر و نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا نرم و یکدست شود. به تدریج مقدار کافی آرد را به آن اضافه کنید تا خمیر شکل بگیرد و بعد روی خمیر را به مدت 15 دقیقه بپوشانید.
خمیر را روی سطح آرد ریخته قرار دهید و به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا یکدست و ارتجعایی شود اگر خمیر حالت چسبندگی داشت آرد بیشتری به آن اضافه کنید.
یک کاسه بزرگ را با روغن چرب کنید. خمیر را به کاسه اضافه کنید و بچرخانید تا کاملا آغشته شود و روی آن را با حوله آشپزخانه بپوشانید و اجازه دهید خمیر در فضای گرم به مدت یک ساعت دو برابر شود.
تمام دانه ها را داخل یک کاسه مخلوط کنید. خمیر را داخل کاسه به سمت پایین فشار دهید و آن را بیرون بیاورید و روی سطح چرب قرار دهید و خیلی کم آن را ورز دهید و به شکل یک نان مکعب مستطیل 10 در 30 سانتیمتری دربیاورید.
روی سینی دو قاشق غذاخوری از دانه ها را پراکنده کنید و نان را روی دانه قرار دهید و روی آن را با حوله بپوشانید و بگذارید به مدت 30 دقیقه در جای گرم تقریبا دو برابر شود.
قسمت میانی فر و یک طبقه زیر آن را آماده کنید و فر را با دمای 220 درجه سانتیگراد (425) درجه فارنهایت گرم کنید. روی خمیر را با فرچه مخصوص با آب تر کنید و بعد روی آن باقیمانده دانه ها را پراکنده کنید. به وسیله یک چاقوی تیز خمیر را به سه قسمت اریب کات کنید.
سینی حاوی خمیر را داخل فر قرار دهید و 2 فنجان آب را داخل یک تابه قرار دهید و در طبقه زیرین بگذارید.
نان را به مدت 35 دقیقه بپزید تا روی آن طلایی و مغز پخت شود و بعد بگذارید خنک شود.