جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کباب سیخی

مواد تشکیل دهنده:  
 
نمک به میزان لازم
آرد سوخاری 1قاشق غذاخوری
زعفران (دم کرده و غلیظ) 1قاشق غذاخوری
سبزی (معطر ساطوری شده(جعفری،ترخان،ریحان)) 1قاشق غذاخوری
پیاز پیاز1عدد
گوشت (چرخ کرده) نیم کیلو
فلفل به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
کباب سیخی

طرز تهیه :


ابتدا پیاز را ریز رنده کنید و آب آن را کاملا بگیرید و با گوشت چرخ کرده ، نمک و فلفل مخلوط کنید و 10 دقیقه خوب ورز دهید تا کاملا حالت چسبندگی پیدا کنند و در انتها نیز سبزی های معطر خرد شده را اضافه کرده و مخلوط نمائید.
زعفران دم کرده و آرد سوخاری را جداگانه با هم مخلوط کنید و به مواد اضافه نمائید و فقط در حد مخلوط شدن بهم بزنید ، مایه کباب را ۱۰ دقیقه داخل فریزر قرار دهید یا نیم ساعت داخل یخچال بگذارید تا مواد منسجم شوند.
سیخ های چوبی را از قبل در آب ولرم خیس کنید تا وقت کباب شدن نسوزند. ظرف گوشت را از فریزر خارج کنید سپس به اندازه لازم از مایه گوشت بردارید و کمی با دست فشار دهید تا رطوبت آن گرفته شود ، شکل دهید و به سیخ بکشید.
پس از اینکه تمام کباب ها را به سیخ کشیدید کف تابه کمی روغن یا کره بریزید و کباب ها را کف تابه بچینید سپس با حرارت ملایم و بدون درپوش کبابها را سرخ کنید.


نکات:


1)این کباب را در هند و ترکیه طبخ میکنند البته در هند به صورت خیلی تند طبخ میشود.
2)اگر سبزی تازه در دسترس ندارید از سبزی های خشک هم میتوانید استفاده کنید.و اگر همه آنها در دسترس نبود فقط نعنا خشک استفاده کنید.
3) برای چسبندگی کباب حتما پس از رنده کردن پیاز را از صافی بگذرانید تا آب اضافی آن کاملا گرفته شود در غیر این صورت کباب ها روی سیخ وا میروند.
4)اگر کباب های شما خیلی منسجم نیستند به آنها 2تا3عدد زرده تخم مرغ بیفزایید.
5)پس از اضافه کردن آرد سوخاری ، مواد را زیاد هم نزنید .چون باعث وا رفتن مواد و از بین رفتن انسجام آن میشود.
6)این کباب را میتوانید درون فر یا روی آتش ذغال نیز تهیه کنید(20 دقیقه یا بیشتر سیخ ها را داخل آب بگذارید تا آتش نگیرند) ، در اینصورت در مدت زمان کباب کردن باید روغن یا کره آب شده را مرتب روی کباب ها بزنید تا کبابها خشک نشوند.
نوش جان