جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کیک کو بیسم

مواد تشکیل دهنده:  
 
تخم مرغ تخم مرغ5عدد
کره نرم شده 250گرم
آرد دو و نیم پیمانه
ترکیب شیر و خامه صبحانه 1پیمانه
شکر یک و نیم پیمانه
وانیل یک چهارم ق.چ
بیکینگ پودر 1ق.چ
رنگ های مجاز خوراگی دلخواه
پودر کاکائو دلخواه
 
متن دستور آشپزی:
کیک کو بیسم

طزتهیه:


دوستان عزیزم اولین نکته این کیک اینه که همه موادتون باید به دمای محیط رسیده باشه تا شیرتون نبره و کیک خراب نشه.
فرتون رو روی 150 تا 160 درجه روشن کنید تا گرم بشه.
ارد و بیکینگ پودرتون رو دو سه بار الک کنید تا هوا دهی لازم رو داشته باشه.
حالا توی کاسه ای کره نرم شده تون رو با شکر دانه ریز بزنید حداقل باید 4-5 دقیقه ای بزنیدش تا کرم رنگ بشه
بعد دانه دانه تخم مرغها رو اضافه کنید و بین هر کدوم موادتون رو نیم تا یک دقیقه با همزن بزنید و بعد برید سراغ تخم مرغ بعدی. حالا وانیل رو اضافه کنید. و ترکیب شیر و خامه تون رو.
مرحله بعدی اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر الک شده به موادتون هست که باید کم کم اضافه کنید و با لیسک به خورد مواد بدید. یا اینکه با دور کند هم زن و هر بار دو قاشق بریزید و یک دور همزن رو روی کند روشن کنید تا مخلوط بشه.
در آخر کار مایه کیک رو به سه قسمت تقسیم کنید و به هر قسمت مقداری رنگ خوراکی دلخواه اضافه کنید. اگه رنگتون قطره ای باشه 3-4 قطره معمولا کافیه. و اگه ژله ای باشه با نوک خلال دندون و کم کم اضافه کنید تا به رنگ دلخواه برسید.
قالب تفلون 22 سانتی لازم داریم که با پوست همون کره ای که توی مواد ازش استقاده کردیم باید چربش کنیم. البته میتونید جای اینکار یا اگه قالبتون تفلون نبود از کاغذ روغنی هم استفاده کنید.
اول یک رنگ رو در قالب می ریزیم و روش رو با یک الک ریز مقداری پودر کاکائو الک می کنیم. باید یک لایه روی کیک تشکیل بده. کمی یا زیادی پودر کاکائو دست خودتونه میتونید لایه رو نازک یا ضخیمتر بردارید. ضخیم باشه تلخی اش رو توی کیک احساس می کنید و کمتر باشه کمتر احساس می شه.
و با احتیاط لایه دوم رو بریزید و باز هم عملیات الک کردن پودر کاکائو. و لایه سوم.
برای این اسم این کیک رو کوبیسم گذاشتم که هنگام ریختن مواد طوری اینکار رو کردم که شکل منظمی نداشته باشیم و یک حالت رنگی و کوبیسم بهمون بده. اما میتونید مواد رو صاف و یکدست بریزید و لایه ها صاف باشند و با کاکائو از هم جدا بشند.
این کیک هم خوشگله و هم خوشمزه. حدود 40 دقیقه توی فر قرار بدید یا تا زمانی که خلال دندون از مرکز کیک تمییز بیرون بیاد.
همونطور که اول کار گفتم این کیک میتونه تنوع رنگی و طبقاتی زیادی داشته باشه و برای خامه کشی هم ظاهر جالبی پیدا می کنه و مناسبه.