جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کیک سیب زمینی و سبزیجات

مواد تشکیل دهنده:  
 
سیب زمینی سیب زمینی500 گرم
دانه ذرت 1 پیمانه
نخود فرنگی 1 پیمانه
شیر شیریک دوم پیمانه
کره به میزان لازم
نمک و فلفل مقداری
سس مایونز 3 قاشق سوپخوری
هویج متوسط 3 عدد
 
متن دستور آشپزی:

طرز تهیه:


کیک سیب زمینی و سبزیجات
1. سیب زمینی ها را آبـپز کـنید بعد آنها را در آبکش بریزید و از روی آنها آب سرد رد کنید. بعد از خنک شدن، پوست سیب زمینی ها را جدا کرده ، آنها را با رنده ریز رنده کنید.
2. هویج ها را بشویید، پوست بگیرید و آبپز کنید. بعد از پخت، نگینی خرد کنید. دانه های ذرت و نخود فرنگی را جدا از هم در قابلمه ای با آب بپزید و بعد کناری بگذارید.
3. به سیب زمینی رنده شده، شیر، کره و نیمی از مایونز را اضافه کنید و دائم هم بزنید تا به شکل پوره ای یکدست درآید. نمک و کمی فلفل اضافه کنید تا پوره سیب زمینی مزه دار شود.
4. قالب را آماده کنید و داخل و کف آن را با کیسه فریزر بپوشانید. مقداری پوره در قالب روی کیسه فریزر بریزید تا همه جای دیواره و کف قالب به اندازه یک سانتی متر از پوره پوشیده شود.
5. داخل پوره را که در واقع وسط کیک می شود، با سبزیجات پخته (هویج، ذرت و نخود) پر کنید. روی آنها را صاف کنید. بقیه پوره را روی سبزیجات بریزید و پهن و یکدست کنید تا روی آنها را بپوشاند.
6. روی غذا را بپوشانید و به مدت یک ساعت ظرف را در یخچال بگذارید تا خنک شود. بعد از این مدت با کمک کیسه فریزر کیک را از قالب درآورید و در ظرف مورد نظر برگردانید. بقیه مایونز را روی کیک بریزید.