جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه مرغ سرخ شده تند

مواد تشکیل دهنده:  
 
بکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری
آرد 3 فنجان
مرغ مرغ8 تکه (سینه، ران و بال به دلخواه برای سرخ کردن)
فلفل سیاه 2.5 قاشق چای خوری
فلفل قرمز 4 قاشق چای خوری
نمک 5 قاشق چای خوری
دانه خردل 4 قاشق چای خوری (پودر شده)
پودر پیاز 2 قاشق غذاخوری (ترکیب شده با پودر پیازچه و جعفری)
دوغ 2 فنجان
خردل 1/4 فنجان
پودر سیر 1 قاشق غذاخوری
روغن بادام زمینی 5 فنجان (یا بیشتر)
 
متن دستور آشپزی:
مرغ سرخ شده تند

طرز تهیه:


داخل یک کیسه پلاستیکی یک لیتری، دوغ، خردل، یک قاشق غذاخوری پودر پیاز، یک قاشق چای خوری نمک، یک قاشق چای خوری پودر خردل، یک قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک قاشق چای خوری فلفل قرمز را مخلوط کنید. سپس تکه های مرغ را به آن اضافه کرده و در کیسه را خیلی محکم ببندید و هوای آن را بگیرید. کیسه را خوب بچرخانید تا مواد خوب به خورد مرغ برود و حداقل یک تا دو روز در یخچال نگه دارید.
آرد، بکینگ پودر، پودر سیر، یک قاشق غذاخوری باقیمانده پودر پیاز، چهار قاشق چای خوری نمک، سه قاشق چای خوری پودر خردل، سه قاشق چای خوری فلفل قرمز و 1.5 قاشق چای خوری فلفل سیاه را داخل یک دیس پیرکس بریزید.
مرغ را با مواد همراهش به مخلوط آرد اضافه کنید و هم بزنید تا غلیظ شوند و دیس حاوی مرغ را به مدت یک ساعت کنار بگذارید سپس مرغ را از مخلوط بیرون بیاورید.
روغن را داخل یک ماهی تابه عمیق بریزید و روی شعله ملایم قرار دهید تا روغن به دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) برسد. میتوانید با استفاده از دماسنج درجه دما را تشخیص دهید.
چهار تکه مرغ را به روغن داغ اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه سرخ کنید. دمای روغن را بین 140 تا 150 درجه سانتیگراد (280 تا 300 درجه فارنهایت) نگهدارید.
با استفاده از یک قاشق چوبی مرغ را زیر و رو کنید و 7 دقیقه دیگر مرغ را سرخ کنید. دوباره مرغ را بچرخانید و به مدت 3 دقیقه سرخ کنید تا اینکه طلایی و برشته شود و خوب مغز پخت شود.
چهار تکه مرغ دیگر را به همین روش سرخ کنید. سپس مرغ های سرخ شده را به داخل ظرف انتقال
دهید.
مرغ را نیمه گرم یا سرد سرو کنید.