جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه بروسکتای گوجه فرنگی

مواد تشکیل دهنده:  
 
گوجه فرنگی (رسیده - در دمای اتاق) گوجه فرنگی3 تا 4 عدد متوسط - 225 گرم
نمک طبق ذائقه
فلفل سیاه (تازه آسیاب شده) طبق ذائقه
روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری
برگ ریحان (ریز خرد شده) 6 عدد
نان فرانسوی (یا نان ایتالیایی) شش برش به قطر 1 سانتی متر
سیر (پوست کنده و درسته) سیر2 حبه
 
متن دستور آشپزی:
بروسکتای گوجه فرنگی
ما این بروسکتای آسان با گوجه فرنگی و ریحان را مدام - به خصوص تابستان 0ا - زیاد درست می کنیم. گریل کردن نان نکته ی مهمی است پس اگر می توانید این کار را بکنید. یک طعم دودی به غذا اضافه می کند که با طعم گوجه فرنگی تازه عالی می شود.
چیزی که باید بدانید: برای این غذا از گوجه فرنگی در دمای اتاق استفاده کنید. بعد از یخچال گذاشتن گوجه فرنگی یک اتفاقی می افتد. آنها مزه و عطر خود را کمی از دست می دهند. ضمناً برای ریز خرد کردن ریحان، برگ های ریحان را روی هم بگذارید و مثل سیگار بپیچید و بعد به شکل نوارهای باریک خرد کنید.

طرز تهیه:


بروسکتای گوجه فرنگی
1. گوجه فرنگی ها را نصف کنید و بیشتر تخم آن را خارج کنید. گوجه ها را به شکل تکه های 1 سانتی متری خرد کنید و بعد با مقدار مناسبی نمک، کمی فلفل سیاه، 1 قاشق روغن زیتون و ریحان داخل یک کاسه بریزید و هم بزنید. بگذارید مخلوط 10 دقیقه بماند.
بروسکتای گوجه فرنگی
2. یک تابه ی گریل را روی حرارت متوسط گرم کنید یا باربکیوی فضای باز را با شعله ی متوسط آماده کنید. روغن زیتون باقیمانده را قطره قطره روی هر تکه نان بریزید و 2 تا 3 دقیقه گریل کنید تا گرم شود و رد میله های گریل روی نان بماند.
بروسکتای گوجه فرنگی
3. نان را از روی گریل بردارید سپس کمی سیر به یک طرف آن بمانید. 2 یا 3 بار مالیدن روی هر تکه نان بایستی کافی باشد.
4. گوجه فرنگی را یکبار دیگر هم بزنید. سپس آن را بچشید و در صورت لزوم نمک و فلفل اضافه کنید. سپس مقدار مناسبی از مواد را روی هر برش نان قرار دهید. آب باقیمانده کف ظرف را قطره قطره روی گوجه ها بریزید و نوش جان کنید.
بروسکتای گوجه فرنگی