جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه خوراک گوشت استیکی با فیله و ژامبون

مواد تشکیل دهنده:  
 
کره 3 قاشق غذاخوری
پیاز (خرد شده) پیاز1 فنجان
گوشت چرخ کرده 1.130 کیلوگرم
گوشت گوساله (خرد شده + 14 ورق نازک) 340 گرم
سیر (له شده) سیر3 حبه
نمک 2.5 قاشق چای خوری
آویشن (خشک شده) 2.5 قاشق چای خوری
فلفل شیرین 1.5 قاشق چای خوری
فلفل سیاه 1 قاشق چای خوری
تخم مرغ (زده شده) تخم مرغ2 عدد
خامه (خامه زده شده) 1/3 فنجان
ژامبون (170 گرم - نوار های باریک برش خورده) 1 تکه
نمک به مقدار لازم
سس خردل به مقدار لازم
سرکه 3/4 فنجان
 
متن دستور آشپزی:
خوراک گوشت استیکی با فیله و ژامبون

طرز تهیه:


قسمت پایین فر را آماده کنید و آن را با دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) گرم کنید.
سرکه را به مدت یک الی یک و نیم دقیقه به جوش آورید تا اینکه یک دوم پیمانه از آن باقی بماند و بعد بگذارید خنک شوند.
کره را داخل یک قابلمه روی حرارت متوسط گرم کنید تا آب شود. پیاز را به آن اضافه کنید و به مدت 8 دقیقه تفت دهید تا نرم شود.گوشت چرخ کرده و گوشت گوساله را داخل یک کاسه بزرگ مخلوط کنید و ورز دهید.
پیاز سرخ شده، سیر، دو و نیم قاشق چای خوری نمک، آویشن، فلفل شیرین و فلفل سیاه را به کاسه انتقال دهید و با مخلوط گوشت ترکیب کنید و ورز دهید. تخم مرغ و خامه را اضافه کنید. سرکه را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید.
ورقه های گوشت گوساله را در یک ماهی تابه مستطیل شکل بزرگ قرار دهید. هشت تکه را در سرتاسر ماهی تابه بچینید و سه تکه آن را در عرض ماهی تابه بچینید. به وسیله دستتان نصف مخلوط گوشت را روی فیله ها قرار دهید. ژامبون را در یک ردیف روی مخلوط گوشت قرار دهید و روی آن باقیمانده مخلوط گوشت را بریزید.
تکه های فیله را تا بزنید و گوشت را با آن بپوشانید. ماهی تابه را با فویل بپیچید و آن را داخل یک ماهی تابه بزرگتر قرار دهید و داخل ماهی تابه بزرگ، آب جوشیده بریزید و آن را به مدت 2 ساعت و ربع داخل فر قرار دهید.
بعد از در آوردن از فر، ماهی تابه را به یک سینی انتقال دهید و یک قابلمه را روی رولت بگذارید و آن را تمام شب در جای خنک قرار دهید.
ماهی تابه حاوی رولت را به مدت 3 دقیقه داخل آب گرم قرار دهید و بعد رولت را به داخل یک دیس انتقال دهید. چربی داخل دیس را دور بریزید و پاک کنید و رولت را از عرض به تکه های به ضخامت یک و نیم سانتیمتری کات کنید.