جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه شیرینی مربایی

مواد تشکیل دهنده:  
 
شکر 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ (بزرگ) تخم مرغ1 عدد
آب (آب سرد) 1 قاشق چای خوری
کره (4 قطعه شده) 115 گرم
پنیر خامه ای (سرد و 4 قطعه شده) 115 گرم
نمک 1/4 قاشق چای خوری
آرد 110 گرم
شکر 2 قاشق غذاخوری
مربا (مربای بدون هسته رازبری یا زردآلو یا مارمالد) 2/3 فنجان
دارچین 1/2 قاشق چای خوری
گردو (خرد شده - یا بادام خرد شده) 1/4 فنجان
کشمش 1/4 فنجان
شکلات (خرد شده) 115 گرم
 
متن دستور آشپزی:
شیرینی مربایی

طرز تهیه:


آرد و نمک را داخل یک کاسه کوچک مخلوط کنید.
کره و پنیر خامه ای را داخل یک کاسه بزرگ مخلوط کنید و به وسیله هم زن برقی بزنید. سپس مخلوط آرد را اضافه کنید و با قاشق چوبی آن را هم بزنید تا خمیر نرم شود. خمیر را به شکل توپ در بیاورید و دور آن پلاستیک بپیچید، سپس آن را داخل پلاستیک صاف کنید و به شکل یک مستطیل 17 در 12 سانتیمتری در بیاورید و به مدت 8 الی 24 ساعت در جای خنک قرار دهید.
فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) گرم کنید و یک سینی پهن بزرگ را با کاغذ روغنی بپوشانید.
خمیر را به چهار تکه تقسیم کنید. سه تکه را در پلاستیک بپیچید و در جای خنک قرار دهید. خمیر باقیمانده را روی سطح آرد ریخته به شکل یک مستطیل 30 در 20 سانتیمتری در بیاورید و به سینی انتقال دهید و کنار بگذارید و سه تکه خمیر باقیمانده را به همین صورت درست کنید و داخل سینی قرار دهید و کنار بگذارید.
نصف پیمانه شکر و دارچین را مخلوط کنید.
یک عدد خمیر مستطیل شکل را روی صاف قرار دهید طوری که طول مستطیل نزدیک شما باشد. یک چهارم پیمانه مربا را آرام به وسیله کاردک روی خمیر پخش کنید. بعد یک چهارم پیمانه کشمش و یک چهارم پیمانه گردو و شکلات را روی خمیر پخش کنید. سپس دو قاشق غذاخوری مخلوط شکر و دارچین را روی خمیر پراکنده کنید.
به وسیله کاغذ روغنی خمیر را لوله کنید و آن را از سمت درز آن روی سینی فر قرار دهید و سر و ته آن را ببندید و سه خمیر مستطیل شکل دیگر را به همین شکل درست کنید و لوله کنید و با فاصله داخل سینی فر قرار دهید. با فرچه مخصوص روی لوله های خمیر شیر بمالید و روی هر کدام از آنها یک قاشق چای خوری شکر پراکنده کنید و بعد به وسیله یک چاقوی تیز آن ها را از عرض به قطر دو سانتیمتر برش دهید.
سپس آنها را به مدت 45 الی 50 دقیقه داخل فر قرار دهید و بعد بگذارید به مدت 30 دقیقه خنک شوند و بعد آن را به تخته انتقال دهید و کاملا کات کنید.


نکته:


از این مقدار مواد اولیه حدودا 32 شیرینی بدست می آید.