جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه دمی آلمانی

مواد تشکیل دهنده:  
 
برنج 4پیمانه
مرغ (فیله شده(از گوشت هم میتوان استفاده كرد)) مرغ300گرم
پنیر پیتزا (رنده شده) نصف پیمانه
فلفل دلمه ای (رنگی و تفت داده شده) نصف پیمانه
آب مرغ 5پیمانه
زرده تخم مرغ 3عدد
زعفران (دم كرده) 1چهارم پیمانه
پیاز (سرخ شده) پیاز2عدد
كره به میزان لازم
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
دمی آلمانی
دمی آلمانی یكی از غذاهای قدیمی كشور آلمان است كه در سایر ملل نیز مورد استفاده قرار میگیرد.این غذا در دستور آشپزی كشور آلمان به صورت غذایی متداول نام برده شده است.

طرز تهیه:


ابتدا كره را در تابه روی حرارت قرار می‌دهیم تا داغ شود سپس فیله‌های مرغ را به شكل دلخواه خرد كرده و در آن تفت می‌دهیم، مقداری فلفل سیاه ریخته، بعد از سه الی چهار دقیقه فلفل دلمه‌ای و پیاز داغ را هم اضافه می‌كنیم و پس از یك دقیقه از روی حرارت برمی‌داریم. برنج را با آب مرغ مخلوط كرده، زعفران را هم می‌ریزیم و روی حرارت می‌گذاریم تا كته شود، ولی به صورتی كه سفت و خام باشد. نمی‌خواهیم كاملا بپزد و فقط آب آن كشیده شود.زرده‌های تخم‌مرغ را در كاسه‌ای ریخته و با قاشق كمی هم می‌زنیم. یك لیوان كوچك آب مرغ و پنیر پیتزا را افزوده و با قاشق مخلوط می‌كنیم و برنج زعفرانی را در این مواد می‌ریزیم.ظرف نشكنی را كاملا چرب می‌كنیم و از مواد برنج و زرده تخم‌مرغ مقداری كف ظرف می‌ریزیم، با پشت قاشق فشرده می‌كنیم و بعد مواد گوشتی یك لایه روی سطح برنج ریخته و دوباره مابقی برنج را می‌ریزیم و سطح آن را صاف می‌كنیم. كره آب شده را روی سطح برنج می‌ریزیم. روی آن را با فویل می‌پوشانیم و روی فویل را چند سوراخ ایجاد می‌كنیم. در فر گرم شده از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد در طبقه وسط به مدت یك ساعت قرار می‌دهیم، ولی بعد از 40 دقیقه به آن نگاه می‌كنیم اگر ته آن برشته شد، آماده است.


نكات:


1)اگر از فیله مرغ استفاده كردید هنگام تفت دادن به آن نمك و فلفل بزنید، اما اگر از فیله گوشت استفاده كردید، هنگام تفت دادن فقط فلفل اضافه كنید. نمك غذا را بعد از مخلوط كردن مواد با هم در انتها اضافه می‌كنیم.
2)اگر دوست دارید پنیر پیتزا را روی مواد بدهید و با آن مخلوط نكنید.
3)این غذا معمولا با كته ساده سرو میشود و در واقع مثل نوعی خورش است پس اگر دوست داشتید مواد گوشتی آن را بیشتر كنید.
نوش جان