جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه ساندویچ فیله مرغ ورقه شده کبابی با آووکادو

مواد تشکیل دهنده:  
 
سس مایونز به مقدار لازم
آب لیمو یک قاشق غذاخوری
فلفل قرمز 1/2 قاشق چای خوری
روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری
مرغ مرغ450 گرم (فیله مرغ بدون پوست قسمت سینه)
پنیر مونتری جک 4 تکه کوچک
آووکادو 1 عدد (خرد شده)
نان همبرگر 4 عدد
کاهو به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
ساندویچ فیله مرغ ورقه شده کبابی با آووکادو
برای تهیه ساندویچ فیله مرغ کبابی شده با آووکادو، چاشنی زده و ورقه شده، پودر فلفل متعادل شده با طعم خامه ای و خنک آووکادو با من در ادامه همراه باشید:


طرز تهیه:


تو یه کاسه عمیق، زیتون و آبلیمو و فلفل قرمز رو باهم مخلوط میکنیم.
سینه مرغ رو بین دو ورق کاغذ روغنی یا فویل قرار میدیم و با یک گوشت کوب سینه ها رو کاملا می کوبیم تا یک دست و ورقه شود تا جاییکه به قطر سیزده میلیمتر برسه.
قسمت های اضافی چربی رو جدا می کنیم .اگر با نصف چهارصد و پنجاه گرم شروع کردیم، هر کدوم رو نصف می کنیم تا چهار تکه بشه.
سینه مرغ رو تو مخلوط آماده شده میخوابونیم و میچرخونیم تا کاملا سطحش پوشیده بشه. روی ظرف رو با نایلون میپوشونیم و اجازه میدیم سینه مرغ 15 دقیقه تا 1 ساعت تو مخلوط بمونه.
منقل یا کباب پزمون رو با بالاترین درجه گرم میکنیم. دقت کنید که اگر از منقل کباب پزی گازی استفاده میکنید، یا اگر از منقل ذغالی استفاده می کنید ذغال ها رو از قبل آماده کنید و همچنین می تونید از ماهی تابه چدنی استفاده کنید.
هر طرف فیله های مرغ رو 2 دقیقه روی حرارت میذاریم. هر بار که یک طرفش رو برگردوندیم یک تکه پنیر بهش اضافه میکنیم و کمتر از یک دقیقه زمان میدیم تا پنیر کاملا آب بشه.
نون همبرگرها رو هم روی کباب پز کمی تست میکنیم تا برشته بشه.
حالا مخلفات ساندویچ رو توی نون همبرگر میدیم تا آماده بشه. به این صورت که مرغ با پنیر آب شده رو میذاریم بعد آووکادو و کاهو و در نهایت سس مایونز میزنیم.
از این ساندویچ خوشمزه لذت ببرید.


نکته:


مونتری جک یک پنیر جنجال بر انگیز است.چرا که همچنان در بین آمریکایی ها و مکزیکی ها مشکل در زادگاه این پنیر هست و هر گروه تمایل دارد که تاریخچه ی این پنیر متعلق به کشور خودش باشد.