جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پای موز و بادام زمینی با خامه

مواد تشکیل دهنده:  
 
ویفر وانیلی 170 گرم
کره (خنک و تکه تکه شده) 6 قاشق غذاخوری
شکر 2 قاشق غذاخوری
شکر 75 گرم
آرد ذرت 1.5 قاشق غذاخوری
نمک 1/8 قاشق چای خوری
خامه (پر چرب) 235 گرم
شیر شیر1/2 فنجان
زرده تخم مرغ 2 عدد
وانیل 1 قاشق چای خوری
کره 1 قاشق غذاخوری
موز 4 عدد
آب پرتقال 3 قاشق غذاخوری
پنیر خامه ای (با دمای اتاق) 85 گرم
پودر شکر 115 گرم
وانیل 1 قاشق چای خوری
کره بادام زمینی 1/3 فنجان
خامه (پر چرب - خنک) 155 گرم
بادام زمینی (اختیاری) به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
پای موز و بادام زمینی با خامه

طرز تهیه:


فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) گرم کنید.
ویفر وانیلی، 6 قاشق غذاخوری کره و 2 قاشق غذاخوری شکر را به مدت یک دقیقه با دستگاه مخلوط کن ترکیب کنید. خمیر را به قالب پای انتقال دهید و با پشت قاشق به ته قالب فشار دهید و به مدت 12 دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد از داخل فر دربیاورید، اگر پف کرده آن را با ته قاشق فشار دهید و بعد بگذارید کاملا خنک شود.
75 گرم شکر، آرد ذرت و نمک را داخل یک قابلمه متوسط روی حرارت قرار دهید و به تدریج با 235 گرم خامه و سپس شیر مخلوط کنید. بعد زرده تخم مرغ و 1 قاشق چای خوری وانیل را اضافه کنید و هم بزنید و روی حرارت متوسط به مدت 5 دقیقه بپزید تا جوش بیاید و غلیظ شود.
1 قاشق غذاخوری کره را اضافه کنید و هم بزنید تا آب شود. پودینگ گرم را روی نان پای ویفری پخش کنید و به مدت یک ساعت در جای خنک قرار دهید.
سه عدد موز را خیلی نازک حلقه کنید. موزها و دو قاشق غذاخوری آب پرتقال را داخل یک کاسه متوسط مخلوط کنید. موز ها را به حوله کاغذی انتقال دهید و بعد آنها را در یک ردیف روی پودینگ بچینید و روی پودینگ را کاملا با موز بپوشانید.
به وسیله هم زن برقی پنیر خامه ای و پودر شکر را داخل یک کاسه متوسط مخلوط کنید تا یکدست شود و بعد با 1 قاشق چای خوری وانیل و کره بادام زمینی مخلوط کنید.
155 گرم خامه را داخل یک کاسه دیگر هم بزنید تا شکل نوک تیز به خود بگیرد. یک قاشق بزرگ و پر از خامه زده شده را به مخلوط کره بادام زمینی اضافه کنید و باقیمانده خامه را طی 2 مرحله به مخلوط اضافه کنید.
قبل از سرو، باقیمانده موز ها را حلقه کرده با باقیمانده آب پرتقال مخلوط کنید و بعد موزها را بیرون آورده روی خامه بچینید و بادام زمینی را روی آن پخش کنید و بگذارید به مدت 3 ساعت خنک شود.