جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه راویولی کنگر با گوجه فرنگی

مواد تشکیل دهنده:  
 
آرد 165 گرم
تخم مرغ تخم مرغ2 عدد (بزرگ)
آب 2 قاشق غذاخوری
پیاز پیاز1 عدد (کوچک) - خرد شده
کنگر 280 گرم (خرد شده)
جعفری 1/3 فنجان (خرد شده)
زرده تخم مرغ 1 عدد
آبلیمو 1/2 قاشق چای خوری
فلفل سیاه 1/2 قاشق چای خوری
گردو 3/4 قاشق چای خوری (پودر گردو)
سفیده تخم مرغ 1 عدد
گوجه فرنگی گوجه فرنگی2 عدد (خرد شده)
آب 1/4 فنجان
خامه 80 گرم (پر چرب)
پنیر پارمسان 60 گرم (رنده شده)
نمک 1 قاشق چای خوری
کره 3 قاشق غذاخوری (قطعه قطعه شده)
 
متن دستور آشپزی:
راویولی کنگر با گوجه فرنگی

طرز تهیه خمیر پاستا:


آرد، تخم مرغ، 1/2 قاشق چای خوری نمک و 2 قاشق غذاخوری آب را با هم در غذاساز مخلوط کرده و در صورت نیاز مقدار آب بیشتری به آن اضافه کنید. اگر خمیر در حال خشک شدن بود (خمیر باید سفت شود نه چسبناک) به مدت 15 ثانیه ورزش دهید.
خمیر را روی سطح پوشیده از آرد انتقال دهید و روی آن را به مدت یک ساعت بپوشانید.


طرز تهیه مواد داخل راویولی:


2 قاشق غذاخوری کره را داخل یک قابلمه با درجه حرارت ملایم گرم کنید. سپس صبر کنید تا کف روی کره ی آب شده فرو بنشیند. بعد پیاز را به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت 6 دقیقه سرخ شود. سپس کنگر ها را به آن اضافه کنید تا به مدت 8 الی 10 دقیقه سرخ و نرم شده سپس از روی حرارت بردارید تا خنک شود.
3/4 مخلوط کنگر به دست آمده را داخل غذاساز بریزید و باقیمانده را داخل قابلمه نگهدارید. سپس 30 گرم پنیر، جعفری، زرده تخم مرغ، آبلیمو، 1/4 قاشق چای خوری نمک، 1/4 قاشق چای خوری فلفل و گردو را به مخلوط اضافه کنید و غذاساز را روشن کنید تا کاملا ریز و خرد و یک اندازه شوند.

طرز به شکل در آوردن خمیر راویولی:


خمیر پاستا که از قبل درست کردید را به 4 تکه تقسیم کنید. سپس هر تکه را با وردنه صاف کنید و به شکل مربع در بیاورید و خمیرهای مربع شکل را بپوشانید.
روی یکی از خمیرهای مربعی شکل مقداری آرد بپاشید و بعد آن را روی آرد بغلتانید سپس مربع را تا نصف تا کنید و لبه های آن را با انگشت به هم بچسبانید و 7 الی 8 بار دیگر آن را روی آرد بغلتانید.
اگر حالت چسبندگی پیدا کرد مقداری آرد به آن بپاشید و دوباره آن را بغلتانید و با وردنه آن رابه شکل یک مستطتیل کم عرض در بیاورید (طول 50 سانتیمتر عرض 10 سانتیمتر)
ورقه خمیر به دست آمده را روی سطح پوشیده از آرد فشار دهید و یک و نیم قاشق چای خوری آرد روی آن بپاشید و کناره های خمیر را با چنگال دندانه دندانه کنید.
با فرچه مخصوص از مخلوط سفیده تخم مرغ و 2 قاشق چای خوری آب روی آن بمالید و بعد آن را داخل یک پاکت قرار دهید تا هوا داخل آن نشود.
سپس خمیر پاستا را به قطعه های 6 سانتیمتری برش دهید و در یک سینی شیرینی پزی که با دستمال تمیز پوشانده و آرد ریخته شده در یک ردیف بچینید. بقیه پاستا ها را به همین طریق درست کنید.
طبقه وسط فر را آماده کرده و فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) گرم کنید.
ظرف پیرکس را با کره چرب کنید.
8 فنجان آب را با نمک در قابلمه به جوش آورید راویولی را با دقت داخل آب بیندازید و مواظب باشید که راویولی ها به هم نچسبند. بگذارید به مدت 6 دقیقه در آب جوش بزند تا نرم شود سپس آنها را آبکش کنید.
مخلوط کنگر را با کره گرم کنید. سپس گوجه فرنگی و آب را به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت 5 دقیقه بپزد تا گوجه ها نرم شود.
نصف راویولی ها را به ظرف پیرکس انتقال دهید و روی آن را با نصف مخلوط کنگر و خامه و پنیر بپوشانید و بعد دوباره راویولی، مخلوط کنگر، خامه و پنیر را بریزید و در آخر نمک و فلفل را روی آن پخش کنید.
ظرف را بدون درپوش داخل فر قرار دهید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بپزد تا خامه و پنیر آن شروع به پف کردن کند.


نکته:


راویولی غذایی ایتالیایی است.