جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه چیز کیک با رازبری و بلوبری

مواد تشکیل دهنده:  
 
مارشمالو (بزرگ - با قیچی مرطوب آشپزخانه 4 قسمت شود) 12 عدد
نمک 1/8 قاشق چای خوری
آب 3 قاشق غذاخوری
کرم تارتار 1 قاشق چای خوری
سفیده تخم مرغ 2 عدد
شکر 225 گرم
تخم مرغ تخم مرغ3 عدد
خامه (پر چرب) 175 گرم
نمک 1/8 قاشق چای خوری
شکر 170 گرم
پنیر خامه ای 450 گرم
شکلات (شکلات شیری - خرد شده) 255 گرم
شکر 3 قاشق غذاخوری
کره (آب شده) 6 قاشق غذاخوری
بیسکوییت (بیسکوییت شکلاتی کرم دار - کاملا خرد شده) 9 عدد
وانیل 1/2 قاشق چای خوری
رازبری 450 گرم
بلوبری 450 گرم
 
متن دستور آشپزی:
چیز کیک با رازبری و بلوبری

طرز تهیه:


فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) گرم کنید. قسمت وسط آن را آماده کنید.
بیسکوییت و 3 قاشق غذاخوری شکر را داخل یک کاسه متوسط مخلوط کنید. 6 قاشق غذاخوری کره آب شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط، مرطوب شود و بعد داخل یک قالب به قطر 20 سانتیمتر قرار دهید و به ته قالب فشار دهید و روی آن را یکدست کنید و به مدت 12 دقیقه داخل فر قرار دهید. سپس از داخل فر دربیاورید و دمای فر را به 160 درجه سانتیگراد (325 درجه فارنهایت) کاهش دهید.
شکلات را داخل کاسه قرار دهید و آن را روی قابلمه آب در حال جوش قرار دهید و هم بزنید تا آب شود سپس از روی آن بردارید و بگذارید ولرم شود و آرام هم بزنید.
پنیر خامه ای، 170 گرم شکر و 1/8 قاشق چای خوری نمک را داخل دستگاه بریزید و آنها را خیلی خوب ریز کنید تا یکدست شوند. در همین حال خامه زده شده را اضافه کنید و داخل دستگاه مخلوط کنید دوباره در همین حال شکلات آب شده و بعد تخم مرغ را اضافه کنید و داخل دستگاه مخلوط کنید تا یکدست شوند.
خمیر را روی کیک داخل قالب بریزید و بعد آن را به مدت 55 دقیقه داخل فر قرار دهید تا لبه ها پف کند و وسط کیک بپزد. کیک را از داخل فر بیرون بیاورید و به وسیله یک چاقوی تیز آن را از قالب جدا کنید و بعد بگذارید به مدت 8 ساعت بدون درپوش تمام شب خنک شود.
225 گرم شکر، سفیده تخم مرغ، آب، کرم تارتار و 1/8 قاشق چای خوری نمک را داخل یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. کاسه را روی قابلمه آب در حال جوش قرار دهید و مواد را به مدت سه دقیقه هم بزنید تا شکر داخل آن حل شود و مخلوط غلیظ و داغ شود. کاسه را از روی قابلمه بردارید و با مارشمالو مخلوط کنید و به مدت 3 دقیقه کنار بگذارید تا مارشمالوها نرم شوند.
دوباره کاسه را روی قابلمه آب در حال جوش قرار دهید و با استفاده از هم زن برقی آن ها را به مدت 4 دقیقه هم بزنید تا مخلوط براق و قله ای شکل شود و بعد وانیل را مخلوط کنید و هم بزنید.
مخلوط را روی کیک بریزید و با یک کفگیر تخت آهنی مخلوط را روی تمام کیک و لبه های آن پخش کنید و به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید تا روی کیک ست شود. کیک را به مدت 2 دقیقه داخل فر قرار دهید تا روی آن کمی برشته شود بعد بگذارید کیک خنک شود.


طرز تهیه مارشمالو


sooran.com