جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه استانبولی مرغ

مواد تشکیل دهنده:  
 
برنج 2 لیوان
قارچ (سرخ شده) قارچنصف لیوان
لوبیا چیتی (پخته) نصف لیوان
نخود فرنگی (پخته) نصف لیوان
روغن (آبكرده) 1 استكان
هویج (خلال شده) یك استكان
زیره سیاه نصف استكان
مرغ مرغنصف لیوان
پیاز پیاز1 عدد
زعفران (ساییده شده) نصف قاشق چایخوری
گوجه فرنگی گوجه فرنگی5 عدد
سیب زمینی سیب زمینی1 عدد
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه استانبولی مرغ
پیش از این آموزش پخت استانبولی پلو و اسلامبولی را ذكر كردیم و حالا یكی دیگر از خانواده استانبولی را در كنار هم امتحان میكنیم.استانبولی مرغ غذای خوشمزه ،سریع و البته راحتی است و سرو آن در میهمانیهای دورهمی پیشنهاد بسیار مناسبی است.
طرز تهیه:
لوبیا چیتی را با آب ابپز كنید و برنج را شسته و خیس كنید و آن را با دو و نیم لیوان آب و گوجه رنده شده و نمك مخلوط كرده و كنار بگذارید. مرغ را پاك كرده و خوب بشویید و آن را با مقداری آب ، پوست پرتقال ، پیاز و برگ بو و نمك آبپز كنید.و پس از آنكه آبش كشیده شد آن را كمی در روغن خودش سرخ كنید .حالا برنج خیس شده را با همان مواد روی حرارت قرار میدهیم و اجازه میدهیم خوب بجوشد.قارچ را سرخ میكنیم و هنگامی كه میخواهیم برنج را دم بیندازیم قارچ سرخ شده ، لوبیا چیتی پخته شده، هویج و خلال سیب زمینی و نخور فرنگی و همچنیم زیره سیاه را با برنج مخلوط میكنیم و مرغ را به آن اضافه میكنیم و برنج را دم میندازیم.
نكات:
1) حتما لوبیا چیتی را از شب قبل خیس كنید و اجازه دهید آبش هنگام پخت كاملا تبخیر شود و مقدار بسیار كم اب باقی مانده را به برنج اضافه كنید.
2) برای خوشمزه تر شدن غذا از زعفران استفاده كنید و همچنین یم عدد لیمو عمانی شسته شده را هنگام جوشیدن برنج داخل آن گذاشته و پس از دم كشدن از روی برنج بردارید.
3) برای اضافه كردن مرغ شما دو راه دارید یكی آنكه مرغ را ریش ریش كنید كه در این صورت باید برنج را خوب هم بزنید تا در همه جای برنج به خوبی مرغ پخش شود و دیگر آنكه مرغ را به صورت تكه ای در وسط برنج قرار دهید و پس از پخت در كنار دیس بگذارید.
نوش جان