جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه اسنک سیب زمینی

مواد تشکیل دهنده:  
 
سس گوجه فرنگی 1قاشق غذاخوری
سس مایونز 1قاشق غذاخوری
زعفران (دم کرده) 1قاشق چایخوری
زردچوبه 1قاشق چایخوری
فلفل 1قاشق چایخوری
نمک 1قاشق چایخوری
روغن (مایع) 1پیمانه
تخم مرغ تخم مرغ8عدد
سیب زمینی (پخته) سیب زمینی4عدد
نان تست 8عدد
پنیر گودا 8ورق
خیار شور 100گرم
 
متن دستور آشپزی:
اسنک سیب زمینی

طرز تهیه


ابتدا برای سیب‌زمینی‌های آبپز شده را پوست کنده و آنها را رنده کرده یا در غذاساز ریخته با تخم‌مرغ‌ها، بیکینگ‌پودر، نمک، فلفل، زردچوبه و زعفران مخلوط کرده و کاملا هم می‌زنیم. مواد را در روغن داغ به صورت قاشقی یا یکنواخت سرخ می‌کنیم. پس از سرخ شدن آنها را روی دستمال آشپزخانه می‌گذاریم تا روغن اضافی آن کشیده شود. یک طرف نان‌ها سس کچاپ و در طرف دیگر آن سس مایونز مالیده و کوکو را طوری روی نان قرار می‌دهیم که از لبه نان بیرون نزند. روی کوکو را با خیارشورهای ورقه شده و پنیر گودا می‌پوشانیم و داخل دستگاه ساندویچ ساز قرار می‌دهیم. پس از آماده شدن می‌توان آنها را برش زده و با سس خردل تزیین نمود.


نکات:


1)میتوانید به جای استفاده از ساندویچ ساز نانها را داخل مایکروویو یا گریل یا فر قرار دهید و اگر به هیچ یک دسترسی ندارید آنها را داخل ظرف نچسب روی گاز قرار دهید و دمکنی قرار دهید البته انتظار نداشته باشید خیلی برشته شود!
2)می‌توان به جای پنیر گودا، از پنیرهای پروسس و پنیر پیتزا که طعم خوبی داشته و قدرت چسبندگی زیادی دارند، استفاده نمود.
3)دستگاه‌های ساندویچ‌ساز دارای چراغ چشمک‌زنی هستند که مدت زمان تهیه ساندویچ را نشان می‌دهد. به این ترتیب وقتی شما ساندویچ را درون دستگاه قرار می‌دهید، چراغ مربوطه روشن شده و پس از آماده شدن ساندویچ خاموش خواهد شد.زمانی مازاد بر آن ساندویچ را نپزید چون میسوزد.
نوش جان