جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه چیز برگر با پنیر کپک زده

مواد تشکیل دهنده:  
 
آب 1 قاشق غذاخوری
پنیر كپك زده 1/2 فنجان (در حدود 56 گرم) - له شده
سیر سیر2 حبه (خرد كرده)
خردل 1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ تخم مرغ1 عدد
نمك به مقدار لازم
گوشت چرخ كرده 450 گرم
پیازچه 2 عدد ( خرد شده)
فلفل سیاه به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
چیز برگر با پنیر كپك زده

قبل از هر چیز لازم به ذكر است پنیر كپك زده نوعی از انواع مختلف پنیر است كه طعم فوق العاده ای دارد.


آیا تا بحال چیز برگر درست كرده اید؟ متداول ترین روش، قرار دادن مقدار زیادی پنیر بین دو لایه بسیار نازك نان همبرگر و فشرده كردن لایه های نان است. ایراد این شیوه اینجاست كه اگر به اندازه كافی لایه های نان همبرگر را به هم نچسبانده باشید، در زمان پخت، همه پنیر های آب شده بیرون میریزد. همچنین ممكن است اگر مراقب نباشید زبانتان را با پنیر آب شده داغ بسوزانید. بنابراین وقتی دوستم شیوه تهیه چیزبرگر با پنیر كپك زده كه پنیرها را با برگر مخلوط میكنیم، توضیح میداد من سراپا گوش بودم. این چیز برگرها به زیبایی چیز برگرهای معمولی نیستن اما با هر گاز از این چیز برگر شما طعم و مزه عالی پنیر كپك زده را حس خواهید كرد.


طرز تهیه:


چیز برگر با پنیر كپك زده
چیز برگر با پنیر كپك زده
گوشت چرخ كرده، خردل، سیر، پیازچه، پنیر كپك زده، آب، تخم مرغ و كمی نمك و فلفل را در كاسه بزرگی ریخته و با دست آنها را مخلوط كنید تا كاملا با هم تركیب شوند. دقت كنید نباید بیش از حد مخلوطشان كرد. حال مواد مخلوط شده را با دست به شكل همبرگر درآورید بطوریكه ضخامت هر برگر تقریبا 3 سانتیمتر باشد.
چیز برگر با پنیر كپك زده
چیز برگر با پنیر كپك زده
حال كه چیز برگرها برای كباب شدن روی حرارت مستقیم آماده شده اند، كباب پزتان را آماده كنید. با استفاده از انبرك و دستمال كاغذی آغشته به روغن نباتی، كباب پز را خوب چرب كنید. قبل از كباب كردن چیز برگرها مطمئن شوید كه كباب پزتان داغ شده و خوب چربش كرده اید. نمك و فلفل سیاه به مقدار لازم به چیز برگر اضافه كرده و روی كباب پز قرار دهید. هر طرف چیز برگرها را حدودا 5 دقیقه حرارت دهید. در حین كباب كردن برگرها را فشار ندهید.
اگر كباب پز ندارید میتوانید از ماهی تابه استفاده كنید.
چیزبرگرها را با كاهو و مایونز در نان همبرگر سرو كنید.
چیز برگر با پنیر كپك زده