جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه گراتین سیب زمینی با فلفل کبابی

مواد تشکیل دهنده:  
 
فلفل سبز 5 عدد
پیاز پیاز450 گرم (خرد شده)
روغن گیاهی 1 قاشق غذاخوری
سیب زمینی سیب زمینی1 کیلو و 360 گرم
خامه 350 گرم (پر چرب)
شیر شیر3/4 فنجان
نمک 2 قاشق چای خوری
 
متن دستور آشپزی:
گراتین سیب زمینی با فلفل کبابی

طرز تهیه:


فلفل ها را روی شعله گاز به مدت 10 دقیقه کبابی کرده و با انبر این رو و آن رو کنید تا کاملا ذغالی شوند و بعد فوراً به کاسه انتقال دهید و به مدت 10 دقیقه روی آنها را محکم ببندید.
وقتی که فلفل ها خوب خنک شدند پوستشان را بگیرید. فلفل را از طول چاک دهید و سپس ساقه یا چوب فلفل و تخم های آن را دربیاورید.
پیاز را با یک قاشق چای خوری نمک داخل یک قابلمه با روغن روی دمای ملایم به مدت 8 دقیقه تفت دهید تا طلایی شوند و با فلفل مخلوط کنید و از روی حرارت بردارید (نصف فنجان از فلفل ها را کنار بگذارید)
فر را با دمای 210 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت) گرم کنید و طبقه میانی آن را آماده کنید و داخل یک قالب 3 لیتری را با کره چرب کنید.
سیب زمینی ها را پوست بگیرید و از پهنا نصف کنید و به اندازه های نیم سانتیمتری خرد کنید سپس به یک قابلمه کوچک انتقال دهید. خامه، شیر و یک قاشق چای خوری نمک را اضافه کنید و روی درجه حرارت متوسط جوش آورید و خیلی آرام در حال جوش آنها را با هم مخلوط کنید. سپس داخل قالبی که از قبل آماده کردید، بریزید و روی آن نصف فنجان فلفل را بریزید.
به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت داخل فر قرار دهید تا سیب زمینی ها نرم تر شوند و بعد از در آوردن از فر اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بماند.