جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کیک یخچالی

مواد تشکیل دهنده:  
 
توت فرنگی یا هر میوه مورد علاقه برای تزیین
پودر کاکائو 1/2 پیمانه
پودینگ شکلاتی 2 پیمانه
شیر شیر3/4 پیمانه
خامه فرم گرفته دو پیمانه
بیسکوئیت پتی بور 2 بسته
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه کیک یخچالی

طرز تهیه:


برای شروع قالب یا ظرف مورد نظر رو برای سرو انتخاب می کنیم. بهتره ظرفی رو انتخاب کنیم که شکل مستطیل یا مربع داشته باشه تا با شکل بیسکوئیت ها همخونی بهتری داشته باشه. شیر رو داخل یک کاسه یا بشقاب ته گود میزیزیم و یکی یکی بیسکوئیت ها رو دورن شیر می غلتونیم تا بیسکوئیت کاملاً به شیر آغشته بشه. بنا به سلیقه و ذائقتون می تونین از شیر کاکائو به جای شیر اسفاده کنین.
طرز تهیه کیک یخچالی
حالا بیسکوئیت ها رو کنار هم کف ظرف می چینیم و تمام جاهای خالی رو هم پوشش می دیم.
طرز تهیه کیک یخچالی
وقتی یک لایه کامل از بیسکویت ها رو چیدیم، نیمی از پودینگ شکلاتی رو روی بیسکوئیت ها می ریزیم و همه سطح بیسکوئیتمون رو با پودینگ می پوشونیم.
طرز تهیه کیک یخچالی
مجدداً بیسکوئیت ها رو با شیر خیس می کنیم و یک لایه دیگه روی پودینگ رو به وسیله اون ها می پوشونیم.
طرز تهیه کیک یخچالی
حالا نیمی از خامه فرم گرفته رو روی بیسکوئیت قرار می دیم و دقیقاً مثل پودینگ شکلاتی روی بیسکوئیت ها رو با اون می پوشونیم و دوباره روی خامه رو با بیسکوئیت ها آغشته به شیر پوشش می دیم و همین کار رو مجدداً انجام می دیم. یعنی یک لایه بیسکوئیتی و بعد یک لایه پودینگ و باز یک لایه بیسکوئیت.
طرز تهیه کیک یخچالی
بعد از اینکه لایه آخر بیسکوئیت رو چیدیم، ما بقی خامه رو داخل قیف می ریزیم و با ماسوره مورد نظر یا حتی بدون ماسوره و به صورت ساده روی تمام بیسکوئیت رو با خامه پوشش می دیم.
طرز تهیه کیک یخچالی
حالا روی ظرف رو می پوشونیم و برای یک شب تا صبح داخل یخچال قرار می دیم. بعد از این زمان روی خامه رو با پودر کاکائو که داخل یک الک ریختیم پوشش می دیم.
طرز تهیه کیک یخچالی
برای تزئین می تونیم همراه با خامه فرم گرفته و میوه مورد علاقمون به هر صورتی که دوست داشتیم دسر رو تزئین کنیم. کیک یخچالی ما آماده سرو کردن هست و به همین راحتی تهیه شد. موقع سرو کردن بهتره اون رو با یک چاقوی نازک و تیز برش بزنیم تا برش های شیک و تمیزی به ما بده. اگر دوست داشتین ما بین لایه ها می تونیم از موز یا گردو یا شکلات چیپسی هم استفاده کنیم.