جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه خوراک مرغ تند با لوبیا سفید

مواد تشکیل دهنده:  
 
لوبیا سفید 450 گرم
فلفل سبز 8 عدد
کره 55 گرم
پیاز پیاز2 عدد (بزرگ) - خرد شده
آرد 40 گرم
آب مرغ 4 فنجان (کم نمک)
دلستر 3 فنجان
گوشت مرغ 4 فنجان (پخته و خرد شده)
زیره سبز 1 قاشق غذاخوری
سس قرمز 1 قاشق غذاخوری
فلفل سیاه 1 قاشق غذاخوری
نمک 2 قاشق چای خوری
فلفل سفید 1/2 قاشق چای خوری
پنیر مونتری جک 170 گرم (رنده شده)
خامه ترش 1 فنجان
گشنیز به مقدار لازم (خرد شده)
 
متن دستور آشپزی:
خوراک مرغ تند با لوبیا سفید

طرز تهیه:


لوبیا را در کاسه قرار دهید و روی آن آب سرد بریزید طوری که آب کل لوییا ها را بپوشاند سپس به مدت یک شب کنار بگذارید.
فلفل سبز را روی شعله گاز یا روی منقل کبابی کنید تا همه طرف آن کاملا سیاه شود. سپس به مدت 10 دقیقه داخل یک پاکت کاغذی قرار دهید و بعد پوست سیاه و تخم های آن را گرفته، خرد کنید و کنار بگذارید.
لوبیا ها را آبکش کنید و در قابلمه بریزید و آب سرد اضافه کنید به اندازه ای که آب روی تمام لوبیا ها را بگیرد. سپس لوبیا را به مدت یک ساعت روی شعله قرار دهید تا بجوشد و تقربیا نرم شود و بعد آبکش کنید.
کره را داخل یک قابلمه بزرگ گرم کنید تا آب شود. پیاز را به آن اضافه کنید و به مدت 15 دقیقه تفت دهید تا نرم تر شود. سپس آرد را به آن اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه با هم مخلوط کنید. به تدریج آب مرغ و دلستر را نیز اضافه کنید تا به مدت 10 دقیقه آرام بجوشد و غلیظ شود.
حالا لوبیا ها و فلفل سبز کبابی شده را اضافه کنید سپس تکه های مرغ پخته شده، فلفل سیاه، سس قرمز، زیره سبز، نمک و فلفل سفید را اضافه کنید، بگذارید به مدت 20 دقیقه به آرامی بجوشد تا طعم مواد کاملا با هم ترکیب شود.
پنیر رنده شده و خامه ترش را به آن اضافه کنید تا فقط با هم ترکیب شوند و پنیر آب شود. خوراک مرغ را داخل یک کاسه بریزید و با گشنیز روی آن را تزئین کنید.